Ağız Dolusu Gülemeyen Erkekler

Yazar Aslı Ercanlı

Aslı Ercanlıİnsanoğlu mükemmel bir yapıya sahip. Fakat yine de beğenmeyecek bir yerlerimizi bulur ya da kusurlarımızı bir türlü yok sayamayız. Hele ki bu kusurlar dişlerdeyse her aynaya baktığımızda daha gözümüze batar neredeyse kendimizden nefret ederiz. Özellikle kadınların erkeklerde en dikkat ettikleri kısım dişleriyken erkekler dişlerine daha önem verir. Daha düzgün dişler herkes için önemli belki ama erkekler yani sizin için daha önemli diyebiliriz. İşte bu noktada imdadınıza estetik diş hekimliği uygulamaları yetişiyor. Sizi mutlu ederek dilediğiniz kadar aynaya bakabilmenizi ve özgürce gülebilmenizi sağlıyor.

Dişlerinizin arasında seviye ve renk farkı varsa, dişlerinizde çapraşıklık olmasına rağmen ortodontik tedavi görmek istemiyorsanız, ön dişlerinizde büyük dolgu veya kırık varsa dişlerinizin arasında aralık varsa, dişlerinizin şeklinden ya da renginden memnun değilseniz ya da gülme hattınız düz veya aşağı doğru meyilliyse Laminate Veneer size önerebileceğim en doğru seçimden biri?

Ağız Dolusu Gülemeyen ErkeklerDişlere herhangi bir zararı olmayan Laminate veneerler, yaklaşık 0.5 mm kalınlığında, takma tırnak tarzında hazırlanan porselen yaprakçıklardır. Bu porselen yaprakçıklar, dişlerin sadece görünen ön yüzeylerine, bonding resinler ile yapıştırılıyor. Bonding resinler diş ile porselen arasında ayrılmaz bir bağ oluşturarak adeta kaynak görevi üstleniyorlar. Porselen veneerler çok ince olmalarına rağmen yöntem ve malzeme doğru uygulanırsa dişten ayrılmaları mümkün değildir ancak keserek çıkarılabiliyorlar. Porselen laminate veneer yöntemi minimum preparasyonla maximum estetik sağlanabilen mükemmel bir yöntemdir.

Daha beyaz ve daha doğal bir görünüm ile karizmayı elden bırakmayanlarınız için biçilmiş kaftan demek daha doğru olur. Karizma ve sempatiyi bir arada sunan Porselen laminalar işık geçirgenliklerinden dolayı doğal dişten ayırt edilemezler ve ileri teknoloji ürünü pressable porselenden üretildikleri için asla renk değiştirmezler. Laminaların hazırlık aşamasında dişlere hiç dokunulmadan kompozit mocap hazırlanarak ağızdaki bitmiş hallerini önceden göstermek mümkün. Fakat laminate veneer uygulayabilmek için gerekli olan tek durum dişlerin daha önce kesime uğramamış olması gerekiyor.

Laminate veneer avantajları nelerdir?

Dişinizden çok az doku kaldırıldığı için(0.5-0.7mm) yapılabilecek en korumacı tedavidir. Hiçbir dişin kesilmesine gerek de kalmıyor. Her şey çabucak olsun bitsin diyen erkekler için altın tepside sunulan bir nimet sanki. Tedavi sırası iki veya üç seansta tamamlanacak kadar kısa.
Laminate veneer?ın içinizi rahatlatan özelliklerden biri de yapısal özelliği nedeniyle doğal dişten ayırt edilmesi oldukça zordur. Renk değiştirmedikleri için de uzun süre beyaz ve ışıl ışıl dişlerin hayalini kuran erkekler için gerçek gerçeğe dönüşüyor. Dahası istenilen renk, boyut ve şekilde hazırlanabilir.

Diş denilince kafalarda her zaman bir soru işareti kalır ?ya olmazsa, yüzüme yakışmazsa? gibi sorular ne yazık ki kafamızda dolaşır durur. İşte laminate veneer?da bu soruların ya da sorunların yaşanmaması için hazırlık aşamasında uygulamanın sonunda nasıl olacağı daha hazırlık aşamasında belli oluyor. Hazırlık aşamasında kişiye özel muck-up yani model çalışması yapılarak bitince nasıl bir görüntü elde edileceği belirlenmiş oluyor. Üstelik bu muck-uplar dişleri hiç prepare etmeden (kesmeden)de yapılarak büyük avantaj sağlanıyor.

Dişlerinize hiçbir zarar vermeden kolayca uygulanabilen laminate veneer dişlere en doğal görünümünü sunuyor. Dişlerini beğenmeyen ve istediği gibi gülemeyen erkekler için daha ne olsun.

Gülüşünüz avantajınız olsun?

 

Aslı Ercanlı
Erkek Magazin Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.