Artık Dişlere De Mankür Yapılıyor

Yazar Aslı Ercanlı

Aslı ErcanlıAğız yapısı ve dişlerin birbirleriyle uyumlu içinde. Bu uyum bozulduğu vakit dişler hem estetik görünümünü kaybediyor hem de siz zamanla sağlıksız bir ağız ve diş sorunları yaşamaya başlıyorsunuz.

Dişlerin sağlığının geri kazanılmasında ve korunmasında estetik diş hekimliğinin önemli bir paya sahiptir. Estetik diş hekimliğinde önemli olanın sadece görünüm değil. Önce sağlığı korumak ardından da estetiği sağlamak adına uygulamalar yapılıyor. Bu anlamda neredeyse hayat kurtaran uygulamalardan biri de Dişeti manikürü-gingivoplasti uygulaması.

dişeti manikürüDişlerin hatta diş etlerinin de belli bir hizası var. Diş etleri olması gerekenden daha uzun olduğu vakit örtüyor. Bu durum erkeklerin hem daha yaşlı görünmesine hem de zaman içinde diş etlerinin aşınarak diş köklerinin açığa çıkmasına neden oluyor. Diş etleri aynı çizgide değil de dişlerin üzerine doğru daha aşağıda yer alırsa yapılacak uygulamaların başında Dişeti manikürü-gingivoplasti uygulaması geliyor. Uygulama sayesinde hastalar daha özgür gülüyor ve ağız sağlığına kavuşuyor.

Nedir bu ?Dişeti Manikürü?

Diş eti manikürü oldukça kolay bir yöntemdir. Gummy smile denen gülünce dişetlerinin fazla göründüğü durumlarda diş etlerinin, dişleri örterek dişleri daha küçük gösterdiği durumlarda yapılan bir uygulama. Tek seans uygulanan bir operasyonla diş hatları gülme çizgisine çekiliyor. Yöntem günlük hayatınızı sekteye uğratmıyor ve uygulamanın ardından özgürce gülümseyebiliyorsunuz.

Diş eti düzenlemeleri sayesinde diş etlerinin muayene edilerek neye ihtiyacı olduğu belirlendikten sonra tedavisin yapılmasını gerekiyor. Bir diğer diş eti düzenleme yöntemi ?Dişeti Grefti? adını verdiğimiz uygulama. Dişeti grefti dediğimiz uygulama özellikle diş eti çekilmeleri fazla olan erkeklerde yüz güldürüyor. Diş etlerinin çekilmesi öncelikle dişlerin olduğundan daha uzun görünmesine neden oluyor. Daha sonra ise zaman içinde ise, çekilen dişetlerini tehdit ederek dişeti hastalıklarına zemin oluşturuyor.

Aslı Ercanlı
Erkek Magazin Ağız ve Diş Sağlığı Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.