Ayrık Dişler-Bonding Uygulaması

Yazar Aslı Ercanlı

Aslı ErcanlıTürkiye?deki erkek oyunculara ve Hollywood yıldızlarına baktığımızda hemen hemen hepsinin dişlerinin inci gibi beyaz ve dümdüz olduğunu görüyoruz. Sizce, bu bir tesadüf mü? Elbette tesadüf değil. Dişlerin kariyer ve özel hayattaki önemini anlayan oyunlar hatta oyuncu adayları dişlerinin estetik görünümünü sağlıklı bir şekilde değiştiriyor. Artık bu tür uygulamalar öyle başarılı yapılıyor ki doğal görünüm ve sağlık korunuyor.

Özellikle erkeklerde daha sık karşılaştığımız durum olan diş aralıkları bonding uygulaması ile kapatılıyor hem de dışardan bir göz tarafından hiç anlaşılmıyor. Dişlerde var olan aralıklar, ufak tefek yüzey problemlerini veya kırıkları tek seanslık bir işlemle düzeltiliyor. Ve erkeklerin diş aralıkları nedeniyle gülümsemelerine ket vurmaları da gerekmiyor artık.

Ayrık Dişler Bonding UygulamasıBonding işleminde, dişin rengi tespit edildikten sonra uygun renkteki kompozit reçinelerle dişe istenilen form veriliyor. Bu işlem sırasında dişin rengini alan “bukalemun” özellikli kompozitler kullanılarak maksimum renk uyumu elde ediliyor.

Siz sabırsız erkeklerin ve dişçi koltuğuna uzun süre dayanamayan erkekler için öyle bir avantajı var ki uzun süre düşünmeden dişlerinizin ayrı kalmasına daha fazla dayanamayacaksınız. Tek seanslık pratik bir işlem olan bonding beraberinde de göz ardı edilemez bir avantaj getiriyor. Dişin kendi renginde hazırlanması renk farklılıklarını da ortadan kaldırıyor.

Ağrı sancı yaşamak istemem diyen erkek hastalar için de paha biçilemez bir uygulama. İşlem sancısız olacağı için anesteziye de gerek kalmıyor. Fiyat dişin durumuna göre değişse de Düşünüldüğü kadar da maliyetli değil. Asıl başarı uzmanın ellerinde yatıyor aslında. Bu uygulama benim sorunumu çözecek diyorsanız doğru, uzman elleri tercih edin. Aksi halde sonuçlar güldürücü olmayabiliyor.

Gülüşünüz avantajınız olsun?

Aslı Ercanlı
Erkek Magazin Ağız Sağlığı Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.