Bayram Geldi! Ne Giysek?

bayramlık

Paylaş

Uğur KarapaçaCumartesi günü bayram. Çarşı, pazar resmen ana baba günü. Özellikle biz erkeklerin -eğer alışveriş delisi değilseniz- en büyük fobilerinden birisi bayram alışverişi. Bayram alışverişine çıkmamak için kırk takla atabiliriz. Peki ne yapacağız? Rahat olun, ben yardımcı olacağım size.

Kurtarıcımız: Takım Elbiseler

Öncelikle şık olmak herkesin hakkı. Bunun için bayrama uygun en iyi kıyafet sizin için dolabınızdan çıkardığınız temiz bir takım elbise olacaktır. Açıkçası koyu renk tercih etmenizde fayda var. Bahar aylarında değiliz. Açık renk tercih etmeniz biraz dezavantaj olacaktır. O nedenle şık, koyu ve mümkünse dar kesim bir takım elbise şık olmanız için ilk adım olacaktır. Havaların sıcak olacağı bölgelerden birinde iseniz ceketi elinize almanız yeterli olacaktır. Malum, kurban bayramının son günü hep yağışlı olur, serin olur.

Siyah takım elbise

Gömlek-Kravat Nasıl Olmalı?

Gömlek-kravat için söyleyecek çok fazla şey yok gibi gelebilir ama var. Gömlekte beyazı tercih edecek olanlarda açıkçası kravat pek sorun olmayacak. Ama mümkünse dedenizden kalma geniş çaplı kravatları da takmayın. Son zamanların öne çıkan kravatları hep dar çaplı olanlar. Fakat gömlek olarak beyazı tercih etmeyecekseniz size tavsiyem siyahtan yana. Cenazeye gidiyormuş gibi gözükmemek için de kravatınız düz ve canlı renkli olmalı. Kravatı da siyah seçmek istiyorsanız da mutlaka bir kravat iğnesi uygulayın. Eğer elinizde kravat iğnesi yoksa eşinizin, sevgilinizin ya da kardeşinizin taşlı küpelerinden kullanabilirsiniz. Kravat iğnesini takacağınız hizada sola yakın bir yere taşlı küpeyi uygularsanız ufak da olsa bir parıltı sahibi olacaksınız.

Kemer-Ayakkabı İkilisi Çok ÖnemliKravat iğnesi

Babalarımızın belkide stil hakkında bize öğrettiği ilk şey kemer ve ayakkabının aynı renk olmasıdır. Aynı renk kemer ve kravatı mutlaka kullanın. Ama sakın siyah takım elbiseye kahverengi kemer ve ayakkabı kullanmayın! Sakın! Öteki türlü siyah takımın altından kahverengi ayakkabılar çok sırıtacak, şıklığınızı sona erdirecektir.

 

964020715_01

Mendili Eline, Mendili Verdim Cebine

Mendil önemli! Mendili sakın ola unutmayın. Hatta eğer becerebilirseniz düz yerine farklı mendil katlama örneklerini uygulayın. Düz, üçgen, ikili sarkıt, üçlü sarkıt. Hiç fark etmez. Takım elbisenizi sıradanlıktan kurtaracak ufak bir yardımcıdır mendiller. Farklı katlama modellerini uygulamak isterseniz YouTube veya diğer video sitelerinden yararlanabilirsiniz.

Tavsiyeler bu kadar. İster uygulayın, ister uygulamayın. Fakat ne yaparsanız yapın bu bayramda en şık siz olun. Hepinize şimdiden sevdiklerinizle geçireceğiniz, şıklıktan milleti kör edeceğiniz mutlu bayramlar.

1986 yılında Eskişehir'de doğdum. Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunuyum. Moda ve teknolojiye oldukça ilgim var. Yaklaşık üç yıldır farklı mecralarda teknoloji yazarlığı yapmaktayım. Şu anda Hardware Plus dergisinin web sitesinde teknoloji alanında da haberler yazıyorum. Burada da sizlere stil önerileri ve teknoloji haberleri vermeye çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.