Bazen Kirlenmek İyidir

Yazar Erkek Magazin

Kirlenmek GüzeldirAna rahminden bir yolculukla başlıyor kirli hallerimiz , bir doktorun elinde temizlenip veriliyoruz bilmediğimiz dünyaya..

Tertemiz gelseydik eğer yıkamaya gerek duymazlardı belki de.

Daha gözümüzü açtığımız andan itibaren ilk önce öğretilenlerin başında geliyor temiz olmak. Belki de biliniyor ölene kadar kirleneceğimiz..

Her yemekten önce her yemekten sonra, dışarıda oyun oynadıktan sonra, okuldan eve gelince, dışarıda bir hayvanı sevdikten sonra ?

Her sabah kalkınca gecenin kirini temizlemek için ya da dedikleri gibi uykuda şeytanın pisliğine maruz kaldığımız için temizlenmemiz gerekiyor.

Yaşadığımız her alanı durmadan kirletiyoruz

Evimizi, sokağımızı, okulumuzu, işyerimizi, barları, sokakları, vapur iskelelerini, arabamızı, sahilde güneşlendiğimiz şezlongun etrafını, içinde yüzdüğümüz denizleri?.

Bedenimiz kadar ruhumuzu da kirletiyoruz. .Ama temizleyecek malzememiz olduktan sonra kirlenmek azda olsa iyidir.

Annemizden, babamızdan korkularımızla başlıyor kirlenmemiz. Daha ilk yalanı söylüyoruz : -ben yapmadım.

Okullarda devam ediyor kirlenmemiz, çektiğimiz kopyaları bile bile : -ben çekmedim diyerek, tamam çalışacağım deyip çalışmayarak kirleniyoruz.

Büyüdükçe arkadaşlarla kirleniyoruz, oyunlar oynuyoruz ; saklambaçlarda 100?e kadar saymamız gerekirken 20?ye gelmeden bitti diyerek kirleniyoruz.

Aşk yaşları geliyor aşkın içinde kirleniyoruz ; seni çok seviyorum diyoruz ama tek isteğimiz kendimizi sevmek kendimizi onsuz bırakmamak. Kendimi seviyorum en çok kendim için seni istiyorum demiyerek kirleniyoruz.

Sır yaşları geliyor, dostlar ediniyoruz. Sadece sırlarını alıp sırlarımızı vermeyerek dostmuş yalanlarıyla kirleniyoruz.

Meslek yaşları geliyor, hayatta kalabilmek için işler yapıyoruz. Her insan sevdiği işi yapmalı diyen dünyada, sevmediğimiz işlerde çalışarak kirleniyoruz.

Evlilik yaşları geliyor, kendine benzemeyeni bulup kendine benzetmek için evlilik törenleri yapıyoruz. En büyük yeminleri ediyoruz; hastalıkta, sağlıkta, varlıkta, yoklukta daima deyip bir bir boşanarak kirleniyoruz.

En temiz hale gelene kadar en pis hallere giriyoruz.

Bazen yalanlarla kirletiyoruz ruhumuzu temizleyecek doğrularımız varsa, kalp kırarak kirletiyoruz temizleyecek özrümüz varsa, kötü sözlerle kirletiyoruz temizleyecek güzel sözlerimiz varsa kirlenmek az da olsa iyidir.

Doğduğumuz anda başkalarının kalemleriyle çiziliyor hayatımız. Sonra bize veriliyor kalemler bizler çiziyoruz yaşayacaklarımızı. Elimize kalemleri verenler silgileri unutuyor.

Herkesin silgisi olsaydı kirlenmek en güzeliydi.

Bazı kalemler var ki çok kalın yazan silmesi zor olan, bazı kalemler var ki çok ince yazan, en ucuz silgiyle yok olan.

Kalemlerinizin kalitesi doğru adımlarınızda önemli, öyle derin öyle kalın yazınki başarılarınız silinmesin.

Silgilerinizin kalitesi yanlış adımlarınızda önemli, ne kadar kirlenirseniz kirlenin temizleyecek kadar kaliteli olsun.

Her ikisine de sahipseniz , bazen KİRLENMEK İYİDİR.

Bu evren bize doğrularla yanlışlarla verildi. Ne yapmamız gerektiği halde, o kadar çok hata yapıyoruz ki.

Yaratıcı her şeyi yapabilmemiz için bize iradeyi vermiş. İnsan iyi ve kötüyü bilir, hangisini çok düşünürse onu yaşar. Aslında kimse bizi kirletmez ,bizi kirletende temizleyende kendimiziz.

İnsanoğlunu yanıldığı tek şey ; geçmişi düşünürken yaşadığı olumsuzlar için sürekli suçlu aramak. Hiçbirimiz doğuştan iyi ya da kötü doğmayız. Bu özelliklere sonradan sahip oluruz. İnsan kullanma klavuzu olmayan varlıktır. Ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Belli olan tek şey her şeyin sebebi verdiğimiz tepkilerdir.

Bir anda verdiğimiz tepkilerle boşanıp bir anda verdiğimiz tepkilerle evleniyoruz. Bir anda iflas edip bir anda büyüyoruz.

Yer yüzünde ki en büyük dostumuz ve düşmanımız değişmedi , değişmeyecek; aynada baktığımız kişi.

Aşkım Kapışmak
İlişki Danışmanı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.