Bazen Rakamlar Hiçbir Şeydir

Yazar Gökçen Erdoğan

Gökçen ErdoğanHer zaman söylediğim gibi cinsellik toplumumuzun konuşmaya çekindiği konuların başında geliyor. Tabu gibi saklanan konular gençler arasında konuşuluyor konuşulmasına ama iş cinsel birlikteliği konuşmaya gelince kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Konuşa konuşa anlaşan biz insanlar bu konuda bildiklerimizi kendimize saklıyoruz sanki. Doğal olarak da cinsellik konusunda ne yazık ki bilinçsiz gençler yetiştiriyoruz. Yetiştirdiğimiz bilgisiz gençler ne yapıyor sizce? Merak ettikleri her şeyi ya internetten ya da daha önce tecrübe eden arkadaşlarından öğrenmeye çalışıyorlar. Merakını internet üzerinden gidermeye çalışan gençler en çok neyi arıyor biliyor musunuz? Sevgilileri arasındaki boy farkının cinsel birlikteliğe etkisi ve cinsel organların boyutlarının ilişkide yaşanacak hazza etkisi en çok tıklananların başında.

Birliktelik sırasında hazzı doruklarda yaşamak için kısa boylu kadınlar tercih edilmeli diyen de var, çiftlerin boy farkının az olması cinsel birliktelik için son derece önemli diyen de. Biz kadınlar boy farkını umursamasalar da siz erkekler bu konuda biraz tutucusunuz. Birliktelik sırasında gücün kendisinde olduğunu göstermek isteyen erkekler, kısa boylu kadınları tercih ediyorlar. Bana sorarsanız boy farkı önemli değil. Aşılamayacak ya da çözülemeyecek kadar gözümüzde büyüttüğümüz bu sorunu halletmek çok kolay, yeter ki öğrenelim. Öyle ki boy farkının fazla olduğu çiftler birliktelik sırasında farklı pozisyonları deneyerek istedikleri hazza ulaşabilirler. Yeter ki cinselliğin de bilgiyle yapılabileceğini unutmayalım.

Erkek CinselliğiGelelim çiftler arasında kafa karıştıran, ilişkileri bitirme noktasına getiren bir diğer soruna. Hemen hemen her erkek cinsel organının büyüklüğü ile çok yakından ilgilenirler ve onlar için cinsel organları onlar için adeta gücün sembolüdür. Organlarıyla gurur duyup övünen hatta kendi aralarında rekabet halinde olan erkek sayısı hiç de azımsanacak gibi değil. Ne yazık ki bu konuda da yeteri kadar bilgisi olmayan bir toplumuz. Cinsel organı küçük olduğu için ya da yeteri kadar geniş olmadığı için ilişkilerini bitiren, çok istediği halde birlikte olamayan çiftler oldukça fazla. Ama yüksek sesle söyleyeyim eğer cinsel organınız küçükse ya da istediğiniz kalınlıkta değilse bunu dert etmenize gerek yok. Çünkü önemli olan boyutlar değil işlevdir.

Terapilerimde rastladığım çok sayıda kadın ve erkek hastalarım boyutlardan şikayetçi. Üstelik kendi vajinalarından değil, erkeğin penisinden. Açık açık partnerlerine soramadıkları için de kulaktan kulağa dolaşan teknikler deniyorlar. Erkeğin eli ile penisi aynı boydadır mantığı ile hareket eden birçok kadın partnerlerin ellerini sık sık kontrol ediyorlar. Bir kez de hemcinslerim için söyleyeyim; önemli olan boyutlar değil işlevdir. Nasıl her erkeğin karakteri, kişiliği, duygu ve düşünceleri aynı değilse penisinin boyutu da aynı değildir. Mutlu bir birlikteliğiniz varsa ve cinsel hayatınızda da bu mutluluğu yakalamak istiyorsanız boy farkınız, partnerinizin penisinin boyutu sadece rakamdan ibaret.

Gökçen Erdoğan
Erkek Magazin Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.