Cilk Lekeleri – Işık Peelingi

Yazar Pervin Dinçer

Pervin DinçerCilt lekeleri hem kadınların hem de erkeklerin yüzüne gölge düşürüyor hiç şüphesiz. Son yılarda siz erkeklerin de cilt lekelerine karşı uygulamalardan destek alması son derece yüz güldürücü. Biz kadınların lekelerini kapatmak için leke kapatıcılara sarılması gibi bir şansınız olmadığı için bugün size başarılı sonuçlar veren bir uygulamayı anlatmak istiyorum: Işık Peelingi?

Son derece komplike bir sistem olan uygulama erkeklerin de bu sorundan kurtulmasına yardımcı oluyor. Uygulamanın başka sistemlerle entegre edilerek çok daha verimli sonuçlar sunması sebebiyle, bu sistemlere hakim bir uzman tarafından gerçekleştirilmesinin önemi de artıyor. Altına çizerek hatırlatmak isterim ki her cilt kendi çözümünü belirliyor. Öncelikle Lazerle Karbon Peeling uygulamasıyla ciltte, kabuklanma yaratmadan peeling yapıyoruz. Eğer çilleriniz de varsa o zaman farklı lazerler de kullanabiliyoruz. İşlemlerin ardından uyguladığımız Işık Peelingiyle birlikte cildinin hassasiyetine uygun ince bir soyulmayla birlikte işlem yapıyoruz.

Işık PeelingiUygulamada iki farklı solüsyon kullanılıyor. Bunlar sırası ile cilde uygulanıyor ve ardından ciltte hekimin kararına göre 6-9 saat boyunca kalacak olan kalın bir tabaka mask krem uygulanıyor. Kişi daha sonra mask kremi yüzünden temizleyip ev kullanım ürünlerine geçiyor. Burada önce cildi besliyoruz. En önemli özelliklerinden biri de bu peeling sisteminin ciltte incelme yaratmadığı gibi cilt kalitesinde yükseliş gözleniyor. Anlaşılacağı gibi komplike bir bakım ve tedavi sistemi. Destekliyor ve etkisini sağlamlaştıracak sistemlerle entegre ediyoruz. Sonuçlar yüz güldürücü oluyor. Bu sistemde uzman seçiminin önemini özellikle vurgulamak isterim.

Işık Peelinginin en önemli avantajlarından biri de seansların, cildin problemine, lekelerin yoğunluk ve ölçeğine bağlı olarak belirlenmesiyle birlikte genelde tek seans uygulanıyor olması. İşlemin daha başarılı olması için uygulamadan sonra sosyal hayattan 3-7 gün kadar uzak kalmak gerekebiliyor ve ciltte ince ince soyulmalar gözlemlenebiliyor. Erkeklerin dikkat etmesi gereken nokta ise evde kullanılması için uzman tarafından verilen ev bakım ürünlerinin kullanımına özen göstermek. Kişi sonuçları 3.haftadan itibaren görüyor ve tek seansın yeterli olduğu kişiler, 1,5 ay içerisinde lekelerinden kurtulmuş oluyor.

Güzelliğinize…

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.