Cilde Nem Dopingi

Hyaluronik

Paylaş

Pervin DinçerGenç kalmak istiyoruz ama yıllar hoyrat davranıyor değil mi? Özellikle kadınlar daha genç bir cilt için küçük dokunuşlardan destek alsalar da erkekler bu konuda pek aktif değil. Zaman su akıp giderken bebekken sahip olduğunuz o parlaklığı kaybeden cilt yıllar içinde daha kuru daha mat bir hal alıyor. Zamanla cilt ne yazık ki nemini kaybediyor, kurumaya yüz tutuyor ve bir süre sonra da pul pul dökülmeye başlıyor.

Hiçbir erkek kurumuş, dökülmeye başlayan cilde tahammül edemez. Neyse ki bilim emrinizde ve şaşırtan çözümler sunmaya devam ediyor. Gençlik Aşısı da bilimkurgu filmlerinden bir metafor gibi görünse de gerçek. Gençlik aşısı erkeklerin yüzünde yılların kırışıklığı, matlığı gençlik aşısı ile düzelebiliyor.

Gençlik aşısı, en çok bebek cildinde bulunan Hyaluronik asit yapısının cilt altına enjekte edilmesi olarak açıklanabilir. Fakat bu uygulamanın diğer gençleştirme uygulamalarından en önemli farkı ve özelliği, hyaluronik asidin saf halde bulunması nedeniyle soğuk zincirle muhafaza edilmesi ve yine saf haliyle uygulamaya geçilmesi.

HyaluronikGeçen yıllar, farklı dış etkenlerle birleşerek ciltteki hyaluronik asit üretimini malesef azaltır. Buna bağlı olarak ciltte matlık, nemsizlik, solgun cilt tonu, sarkma ve kırışıklıklar belirmektedir. Bu yüzden erkeklerin yüzündematlık, kırışıklık, sarkma görmemizin nedeni de bu. Bu sorunlar da kadın, erkek, genç, yaşlı kimsenin karşılaşmaktan hoşlanmayacağı türden sorunlar.

Gençlik aşısı uygulamasında bebeklerin pırıl pırıl ciltlerinde yoğun olarak bulunan saf hyaluronic asit, cilt altına enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Uygulama lokalanestezik kremlerle yapıldığında acısız olup sosyal hayatı etkilemez. İki haftalık aralıklarla 3 seans uygulanması ciltte gözle görülür farklılıklar gözlenmesine yeter. Kısa sürede hem cildinizin kaybettiği nemi geri kazandıracak hem de kazanılan nem sayesinde daha genç görüneceksiniz.

Erken yaşlanan erkek ciltlerine iyi gelecek yöntemlerden biri. Eğer siz de cildinizin kötü olduğunu düşünüyorsanız ve çok daha genç ve karizmatik görünmek istiyorsanız listeye ekleyebilirsiniz.

Güzelliğinize?

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Grafik Tasarımı bölümü mezunu.Üniversiteden mezun olduktan sonra güzellik uzmanlığı kursunu bitirip ,Paris Pure Skin Enstütü de ?beauty teraphy kursu aldı?. Mesleğine gönül veren Pervin Dinçer, her yıl yurt içi ve yurt dışında workshoplara katılmakta daha iyiyi sunabilmek için yeni uygulama ve cihazları yakından takip etmekte.Kendi işletmelerinin dışında güzellik sektöründe yurt içi ve yurt dışı birçok firma ve çalışana eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.