Dersimiz Fular

Yazar Aydın Yıldırım

Aydın YıldırımMerhaba;

Erkek fular mı takar tarzı muhabbetlere hiç girmiyorum bile, evet modanın erkeği, kadını olur lakin fular ‘unisex’ dediğimiz olayla bildiğin iç içe 🙂

Arkadaşlar fular, atkı ile tamamen alakasız şaldan da boyuna daha bitişik,  kumaş ve desen olarak daha zengin olması özellikleri ile ayrılmaktadır. Fular ilk olarak İngiliz ve Fransız sanatçılarında görülmüş, takılma sebebi estetikten çok burjuvazi ve ayrıcalıklı bir hava katılması istenmesidir.

erkek fularGünümüzde sektör içi tamamlayıcı aksesuar sıfatı ile bazı erkeklerin vazgeçilmezi konumunda, vazgeçilmezi derken tabi plaja fularla gitmiyoruz.

Sokaklarda çok fazla olmasa da profesyonel iş ortamlarında, medya platformlarında, cemiyet ve organizasyonlarda sıkça kullanılmaktadır. Peki fular seçiminde nasıl bir yol izliyoruz ?

Öncelikle fuların estetik olarak kravata nazaran etki gücü daha yüksek, bu gücü yerinde renk ve desen seçimleri ile maximuma çekebilirsiniz.

Ve son olarak aşağıdakileri dikkate alın derim.

*Beyaz gömlek içine, pullu, parlak, dark renkler.

*Beyaz triko üstüne, desensiz, siyah, bordo olabilir, koyu kahve olabilir.

*Kaşe ceketler, renkli gömlekler içine, renk uyumuna göre pullu canlı renkler kullanabilirsiniz.

Not; Palyançoluğu hayat tarzı edinenlere önerim; pastel renk fular seçmeleri 🙂

Hoşça kalın.

erkek fularerkek fular

 

İlgili Yazılar

1 Yorum

kadir 20 Eylül 2014 - 22:09

Konu başına dersimiz yazmışsınız dikatimi çekti, bu sitede gerçekten her hafta ders verilse hiç fena olmaz 🙂 bir bölüm açılır bir ders verilir örneğin renk uyumu ve renkler renk derseleri gibi daha sonra yorum yapılır bu konu bence siteyi bi ileri düzeye taşır inannarak yapılırsa
sadece fikir çok emek veriyorsunuz boşa gitmesin.
saygılarımla 🙂

Yanıtla

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.