Dişlerde Kozmetik Düzenleme

Yazar Aslı Ercanlı

Aslı ErcanlıGülüşümüzle karşımızdaki kişi üzerinde ya olumlu ya da olumsuz etki bırakıyoruz. Ağız sağlığımız, dişlerimizin birbirleriyle ve dudaklarımızla, üst çenenin alt çeneyle olan uyumu bu etkiyi arttırıyor ya da azaltıyor. Nasıl mı? Dişlerin bir sırası ve bir uyumu var. Hatta dişlerin uzunluğunun bile bir standarttı var. Erkekler de dişlerinde bu standardı yakalamaya çalışıyor.

Bu standart bozulduğu zaman müdahale etmek gerekebilir. Nasıl yaparım gibi bir soru işareti varsa kafanızda gerek dişlerin boyutlarını gerekse düzenini estetik diş hekimliği dalının uygulamalarıyla düzeltmek mümkün. Bu uygulamalardan biri de kozmetik düzenlemeler. Bu düzenlemeler sayesinde dişlerin doğal yapısı da korunarak daha estetik durması ve daha sağlıklı olması sağlanıyor.

Dişlerde Kozmetik DüzenlemeErkeklerin dişlerine ve gülümsemelerine verdikleri önemi göz önünde tutarsak kozmetik uygulamaların ne denli değer taşıdığını anlamış oluruz. Bu sayede de doğal dişlerin yeniden şekillendirilmesi, bazen kötü bir gülüşü düzeltmenin en kolay yoludur. Çok uzun “drakula” köpek dişlerini, uçları tırtıklanmış kesici kenarları, inişli çıkışlı gülme hattını birkaç küçük dokunuşla düzeltmek mümkün. Bu işlem sırasında hastaların korktuğu anestezini yapılmasına gerek yok. İşlem sırasında özel frezler kullanıldığı için işlemler mine seviyesinde bitirilir ve dişe zarar verilmez.

Estetik diş hekimliğinde hangi uygulama yapılırsa yapılsın dişe zarar vermeden en kötü ihtimalle de en az zararla dişe hem sağlık hem de estetik görünüm kazandırılması amaç ediniliyor. Bu durumda erkekleri gerçekten rahatlatıyor. Doğal dişler korunarak estetik görünüm sağlanarak erkeklerin kendilerine olan güvenleri artıyor.

Kozmetik düzenlemeler hem sert hem de yumuşak dokularda yapılabiliyor. Yumuşak dokularda; gülümserken diş etinin daha fazla görünmesi, diş boylarının simetrik olmaması ya da dişlerin çok küçük olması halinde yumuşak dokulara düzenlemeler yapılabilir. Bu sayede diş olması gereken orana sahip olur. Sert dokularda ise şekil bozukluklarının hafif aşındırmalarla düzeltilmesidir. Anesteziye gerek duymadan tek seansta kozmetik düzenlemeler sayesinde istediğiniz gibi gülümseme özgürlüğüne kavuşabilirsiniz.

Dişlerin estetik durması her alanda özellikle erkekleri etkiliyor. Gerek sosyal hayatta gerek iş hayatında dişlerin, gülümsemenin ve görünümün önemi o kadar büyük ki sonuçları hepimizi şaşkına çeviriyor. Bahsettiğimiz kozmetik düzenlemeler sayesinde çok yuvarlak görüntülü dişleri biraz daha düz, girintili çıkıntılı diş kenarları daha estetik görünebilir. Bu ince detaylar, düzenlemeler tüm ağzı etkiliyor. Böylece siz biz kadınlar üzerindeki etkisi de artar.

Gülüşünüz avantajınız olsun.

Aslı Ercanlı
Erkek Magazin Ağız Sağlığı Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.