Erkeğin Kozmetik Dolabı

Yazar pasha

Bilindiği gibi kozmetik sektörü artık sadece kadınlara hizmet etmiyor, artık erkekler için de özel üretimler yapılıyor. Öyle ki kadın kozmetik devi Avon bile erkekler için parfüm üretiyor. Aşağıda bir kozmetik dolabında bulunması gereken en temel şeylerden bahsedeceğim.

Erkek Cilt Ürünleri

tom ford erkek bakım ürünleriKozmetiğin en çok satan ürünleri cilt ürünleridir, o yüzden cildiniz için bir değil birden fazla ürün kullanabilirsiniz. En önemlisi ve mutlaka bulundurmanız gereken şey tabi ki cilt nemlendiricidir. Cilt tipinize uygun kullanacağınız nemlendirici cildinizin temel ihtiyacı olan E vitamini ile cildinizi besler. Nemlendirici alırken içinde alkol olmadığından emin olun, çünkü alkol cildi kurutur. Akneli, sivilceli ya da lekeli bir cildiniz varsa peeling kremleri tam size göre, marketlerde ve Watsons , Grafit gibi mağazalarda bir çok çeşidini bulabilirsiniz.

Yorgun bir gecenin tüm izlerini silmeye yarayan kapatıcı kremlerde yine bakımlı erkekler arasında revaçta, zaten bunu bilen Tom Ford erkekler için özel bir seri yaptı bile. Son olarak yazın yaklaştığı bugünlerde bir güneş kremi edinmekte fayda var aksi takdirde güneş ışınları yüzünüzde kalıcı yanma izleri bırakabilir.

Saç

Saç olayı artık şampuanla yıkamakla bitmiyor piyasaya yeni giren 2. adım saç kremleri ile istediğiniz gibi kepeksiz ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz. Saç şekillendiriciler arasında bu yıl briyantin ve saç spreyi popüler ama bunları her gün kullanıyorsanız düzenli olarak saçlarınızı da yıkayın aksi takdirde saç dökülmelerine yol açabilir.

Parfüm

Parfümlerde önemli bir mesele artık biz erkekler bir parfümle yetinmez olduk ki bence öyle olmalı da. İşe giderken kullandığımız parfüm ve bir partiye giderken kullandığımız parfüm aynı olmamalı her biri ortamın havasına ve sizin ruh halinize uygun olmalı. Parfüm almadan önce alacağınız parfümü iyice araştırıp aradığınız şey olduğuna emin olun çünkü bazı insanlar sizi o koku üstünden tanıyacaklar .

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.