Erkek Bakımı

Yazar Erkek Magazin

Erkek BakımTemiz ve bakımlı olmak insana özgüven veren, girdiği ortamda kendisinden emin ve rahat hareket etmesine yardımcı olan eylemlerdir.

Bakımın yalnızca kadınlar tarafından uygulabilir olduğu erkeklerin bunun dışında kaldığı bir kaç yıl öncesine kadar gerçekti. Ancak değişen yaşam şartları ve iş yaşamında ki belli başlı kriteler erkeklerinde artık kendine bakması, göze hoş görünmesi zorunluluğunu kılmıştır.

Son yıllarda litaretürlere eklenen metroseksüel yani bakımlı erkek modeli, yaşamımıza nasıl bir giriş yaptığını açıkca ortaya koymaktadır. Erkekler için bakım denildiğinde elbette onlarca nemlendirici, temizleme sütleri, losyonlar gelmesin akla.

Bakımlı erkek saçı, tıraşı ve belli başlı bölgelerinin temizliği ile literatürdedir. Bakımlı ve temiz olmak elbette güzeldir. Bayanlarında artık erkeklerde dikkat ettikleri bir kriterdir bakımlı ve temiz olması. Hiç bir kadın kendine bakmayan, özen göstermeyen pasaklı bir erkekten hoşlanmaz.

Bakımlı erkeği daha detaylı tanımlayacak olursak gündelik sporunu aksatmayan(unutmayın ki bakım yalnızca vücuda sürülen kremlerle olmaz)ellerine bilhassa tırnaklarına özen gösteren, vücudunda ki belirli bölgelerin temizliğini yapmış, sakal tıraşı aksatmayan, cildinin gerekli nemi alması için çeşitli nemlendiriciler kullanan ve en önemlisi gündelik duşunu alıp diş bakımına özen gösteren erkek modelidir. Bu sayılanlar aslında erkek için ekstra durumlar olmamalıdır. Bunlar kişisel bakım ve sağlık için zaten yapılması gereken şeylerdir. Ancak eskiden erkeklerimiz yalnızca hafta da bir aldıkları duş ve haftada bir iki kez oldukları sakal tıraşı ile bir yaşam sürdürebilirken günümüzde bu pek mümkün olmamaktadır. Değişen yaşam koşulları erkekleride artık kendine bakmaya itmiştir.

Aslına bakılırsa bu değişim erkeklerin kendilerine olan özgüvenlerini arttırmış ve iş yaşamında da daha etkin ve daha verimli olmalarını sağlamıştır. Bu nedenle biz erkeklerin hem fiziksel hemde ruhsal sağlığımız bakımımıza özen göstermemiz gerekir.

Yasin T.
Erkek Magazin Yazarı

İlgili Yazılar

1 Yorum

Alikan 02 Kasım 2013 - 22:14

Arkadaşlar benim amcam şöyle birşey buldu bir yarım kase bal ,bir kesim yarım limon suyu,ve birde fincan kadar zeytin yağı bunları bir kaseye boşaltın hepsini limonun suyunu sıkarak sonra bunları kasenin içinde karıştırın iyice sonra üstünüzü çıkarın ve sadece altınızda şort olsun sandale gimi rahat bir şeyde oturun ve bu karışımı elinizle alıp tüm vücudunuza sürün ve bir kaç dakika bekleyin kuruduktan sonra hemen banyoya gidin ve ılık veya soğuk veya sıcak suyla yıkanın sonra çıkın ve vücudunuzda değişiklikler olacak 😀 iyi deneyimler (TEŞEKKÜRLER)
DEVAMI YOK :d

Yanıtla

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.