Erkek Cilt Bakımı

Yazar Pervin Dinçer

Pervin DinçerBakımdan önce cildinizi tanıyın…

Erkeklerin karakterleri birbirinden nasıl da farklı değil mi? Kardeş olsalar bile farklı şeylere sevinip, farklı şeylere üzülebiliyor hatta aynı durum karşısında farklı anlamlar çıkarabiliyorlar. Herkesin karakterinin farklı olduğu gibi, parmak izlerinin farklı olduğu gibi herkesin cildi de farklı yapıya sahip. Her gün tıraş olmak zorunda olan erkeklerin cildi tıraş olmak gibi bir zorunluluk yaşamayan erkeklerden oldukça farklı. Bu durumda her cildin ihtiyaçları sadece o cilt için geçerli.

Yaptığımız bakım ve uygulamalardan etkili ve doğru sonuçlar alabilmemiz için tüm bakımları cilt tipimize uygun yapmalı ya da yaptırmalıyız. Eğer yağlı bir cilde sahipsek yağlı ciltlere uygun bakım operasyonları, uygulamaları ve kürleri yaptırmak daha sağlıklı olacaktır. Çünkü cilt tipimize uygun seçmediğimiz uygulamalar, kremler, maskeler, kürler ne yazık ki cildimizde farklı reaksiyonlara neden olabiliyor. Bunu zaten hemen hemen hepimiz biliyoruz. İşte bu tür olumsuzlukları yaşamamak için cilt tipi doğru şekilde analiz edilmeli.

Erkek Cilt BakımıBir uzmana başvurduğunuz vakit yapacağı ilk iş cildinizi ?çıplak gözle? analiz etmek olacaktır. Çıplak gözle yapılan analiz yöntemi yanlış olmasa da yeterli değildir. İşte bu noktada en etkili sonuçları kısa sürede ve daha sağlıklı bir yöntemle saptamak mümkün. Nasıl mı? İşte bu sorunun yanıtı aslında çok basit: Cilt Check-Up?ı ile cilt tipinizi öğrenebilir, tüm bakımlarınızı içiniz rahat bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Gelecekte cildiniz de oluşabilecek problemleri de önceden bilerek çeşitli önlemleri önceden alabilirsiniz. Cilt tipini öğrenmek için yapılan Cilt CheckUp?ı uygulanmadan önce cilt yaşının kaydı girilir ardından da yüz bölgesinin her açıdan Cilt Check-Up?ı sistemi ile fotoğrafı çekilir. Bu özel sistem sayesinde cildinizin bütün problemleri ortaya çıkar. Nem, gözenekler, lekeler, kılcal damarlar ve çizgilenmeler yaşınıza göre oranlarıyla ekrana dökülür. Hem 5-6 yıl sonra yaşanabilecek problemler deotomatik olarak ekrana yansır hem de şu anki durumunuza işlem yapıldığında görüntünüzün nasıl olabileceği gösterilir.

Ardından bütün problemleriniz ve cildinizin ihtiyaçları size dosya şeklinde sistem tarafından hazırlanarak teslim edilir. Çok kısa sürede cilt tipinizi öğrenerek, cildinize göre en sağlıklı ve en uygun maskeleri, uygulamaları gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Böylece kullandığınız ürünlerin, uygulamaların yüzünüzde neden olacağı yan etkileri de ortadan kaldırmış olacaksınız.

Tıraştan tahriş olan cildinize, sivilce ya da güneş izlerinize uygulanacak tüm losyonlar, kremler ya da uygulamalar sizin cilt yapınıza göre yapılmalı. Süresi, seansı cildinizin ihtiyaç duyduğu kadar sürmeli. Ama bunun için cilt tipinizi bilmeniz büyük önem taşıyor. Cilt tipinizi öğrenerek tıraş losyonlarınızı bile içiniz rahat bir şekilde seçmenin avantajını yaşayın.

Güzelliğinize?

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.