Gündelik Yaşamda Kıyafet Seçimi

Yazar Erkek Magazin

Kıyafet SeçimiErkekler gündelik yaşamlarında katılacakları davet ya da gidecekleri mekana göre giyinme konusunda zorluk çekerler.

İş yaşamına sahip ve ciddi bir mekana katılacak erkekler için iş biraz daha kolaydır. Çünkü seçenekler yalnızca klasik takım elbise üzerine yoğunlaşmaktadır. Ancak bu hususta da bir çok farklı kombinasyonlar olduğu için uyumlu ve şık giyinmek pekte kolay değildir. Bir iş yemeği veya bir iş görüşmesine katılıcak olan erkeklerin koyu renkli ancak boğuculuktan uzak daha çok grinin ve kahvenin tonlarını içeren takım elbise aksesurlarını seçmelidirler.

Kravatlarında çizgili açık renklerin kullanılması takım elbisenin genel koyuluğu içinde ki boğuculuğu atmasını sağlayacaktır.

İş yaşamı dışında sosyal çevresi ile etkinliğe katılıcak ya da alışverişe çıkarken özgürce hareket etmesini sağlayacak giyim tarzı ise spor tarzdır.

Bir çok erkeğin spor tarzını tercih etmesinde ki neden doğasında ki özgürlük ve rahatlığa olan düşkünlüğür. Spor giyim erkeği sınırlandırmayan ona özgürlüğün tadını yaşatan bir tarzdır. Sadeliği ve rahatlığı onun doğasına adeta ayna tutmaktadır. Spor giyimi de elbette yapılan aktiviteye göre ayırmalıyız.

Sportif aktivilerde dış görünümden ziyade rahatlığa önem verildiği için ince kumaşlı eşofman altları veya diz boyunda ki kapriler erkek için tercih edilebilir kıyafetlerdir. Bunun yanında ince t shirtler yada ince askılı sıfır kollular vücutlarına güvenen ve bunu cesurca sergileyebilen erkeklerin seçimi olabilir. Bir sosyal aktivitede yada bir arkadaş buluşmasında mevsimine göre kanvas, keten yada jean pantolanlar tercih edilebilir.Bunun yanında spor ayakkabılar bu kıyafetlerde güzel bir kombinasyon oluşturacaktır. Aktivitelerde mevsimsel olarak ince dar boğaz kazaklar, sweatler, t shirtler yine spor giyimin parçası olarak tercih edilebilir.

Yasin T.
Erkek Magazin Moda Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.