Erkek Modası Şeyi – Rahat, Hazır Ol, Giyin!

asker modası trendleri

Paylaş

asker modası trendleriÇok sık duyduğumuz cümlelerden biridir “Bu sene erkek modasında askeri-military tarzı yine önde” diye…Emin olun sadece erkekler için değil, kadın modasında bile hakimdir bu sözler.

Haki renkler, yeşil gömlekler, askeri botlar, amiral mavisi (bunu salladık sanırım),  uzatın uzatabildiğiniz kadar…

Peki ne zaman bu asker modası tarzı  bitmiş ki? Her zaman vardı. Bu sene askeri renkler moda, millitary tarzı geri geldi, hep vardı cancağazlar…

Şunu hiç unutmayın! Moda her zaman askerler tarafından oluşturulmuştur ve hala onlar tarafından belirlenir.  İlk başta tuhaf gelebiliyor tabii, nasıl yani?

Gerçek olan bir şey var hayatı askeri süreçler ve savaşlar belirliyor. Tarih boyunca hayat, askerler ve savaşlar üzerine kurgulanmış ve en iyi bildiğimiz şey savaşmak…Tabii genetik olarak da… “Hayat savaşı” boşuna demiyoruz.

Rahat, hazır ol, giyin!

Hayatı askeri süreçler belirlediğine göre moda üzerinde tabii ki bir öyküsü olacaktır. “Erkek Modası” denilen şeyin trendlerini askerlerin belirlediğini söyledik. Ama hakkını vermek lazım, bugün kullandığımız tüm giyim eşyaları asker ve ordular tarafından oluşturulmuştur. Yani ilk olarak ordular için tasarlanıyor, daha sonra cepheden dönen askerler bunu gündelik hayata taşıyorlar.

Bugün kullandığımız temel giyim eşyaları; ceket, kravat, pantolon, kaban, trençkot, chino, keten, yani kısacası aklınıza gelen neredeyse hepsi?

İsterseniz daha önce yazdığımız tişört konusunda konu hakkında az da olsa bilgi alabilirseniz.

asker kız

Güzel kız hakkımızı kullanıyoruz:)

Askeri hayat pratiklik ister, uyumlu olmak ve de kullanışlı  olmak zorunda. Çünkü asker zorlu şartlara uyum sağlamak zorundadır. Hayatta kalmak…İşte bu pratiklik tüm moda kavramını oluşturmuştur.

Emin olun moda sektörü  denildiğinde hala askeri süreçler göz önüne alarak sürdürülür. Renklerin dilini biliyorsunuz buna rahatlıkla görebilirsiniz. Eğer askeri renkler ön plandaysa anlayın ki işin içinde bir şey var. Yok, size soft-renkler sunuyorlarsa güzel sezon geçireceğiz. Tüm bu süreçler büyük bir oyundan ibarettir. O yüzden erkekmagazin.com moda kavramını bir daha öldürmüştür.

Bilgi Dağı

“Kim milyoner olmak ister” 250.000 liralık sorularından biridir, aklınızda olsun. Daha önce soruldu ve hatırladığımız kadarıyla “kravatı ilk kim kullandı” diye sorulmuştu. Tabii kelime oyunu olduğu için kolaylıkla kravat-Hırvat seçeneğini görebilirsiniz.

Ne soru sorulursa sorulsun eğer şıkların arkasında asker, ordu, Romalılar, Galyalılar, Çinliler, General Hendrix, Samuray, Kara Murat, Şapkalı Kovboy’un İntikamı, Pepe  vb. kelimeler varsa onu seçin:)

Pepe demişken, sünneti olsa askılı pantolonla sünnet olacak değil ya, şehzade gibi giyinmeli…Sünnet modası…Eskiden Kara Murat gibi pelerinli giyinirken şimdi bütün çocuklar şehzade gibi giyiniyor. Muhteşem Yüzyıl…

Dünya askeri ve politik süreçler oluşturuyor.

uzun sakal modasıBunun neden söylüyoruz modayı takip ederken, hem bilginiz olsun hem de military  dediğimiz moda çizgileri hangi kapsamda ponpalanıyor, bunu anlayın.

Amaçları ne? Moda örgütleri, moda ticaretinin tüm perde arkası, gelişmeler, savaşlar, yazmıyoruz tabi.. Ama asker modası hiç bitmeyecek ve trend olacak. Çünkü bütün erkekler kahramandır

Örnek verelim ve bitirelim…Yoksa sitemizi harcarlar 🙂

Erkek trendlerinde uzun sakal modası var!

Sizce bu neden! Düşündünüz mü?

bknz. Orta Doğu

ErkekMagazin.com
Peace ! Barış…

ErkekMagazin.com, Online Erkek Yaşam ve Stil Rehberi erkek modasından, bakımına sağlık, ilişkiler, otomobil, teknoloji, erkek mutfağı ve güncel konulara kadar makale ve haber içeriği sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.