Aslı ErcanlıYapılan araştırmalara göre ilk defa karşılaştığınız kişi hakkındaki görüşleriniz ilk yedi saniye içinde şekilleniyor. Sık sık duyduğumuz ilk izlenim ya da ilk görüşte aşk bu yedi saniye içinde oluyor. Yapılan diğer araştırmalarda ise erkeklerin karşısındaki kişiye aşık olmasının nedeni ise biraz farklı. Magazin dünyasına da baktığımız zaman ?neyine aşık oldunuz?? sorusunda en çok verilen yanıt ?gülüşüne vuruldum? oluyor.

Siz, kadınları o anda tepeden tırnağa tararken bizim en çok dikkatimizi çeken özelliğiniz gülüşünüze anlam katan dişleriniz. Bakımsız bir ağızla ya da rengini, şeklini kaybeden dişlerle karşımıza çıktığınızda ne kadar itici olduğunuzu bir bilseniz.. Ya da bir örnekle düşünelim. Tepeden tırnağa bakımını yapmış güzel ve alımlı bir kadınla yemeğe çıktınız, bin bir heyecanla rezervasyon yaptırdığınız restoranın en güzel masasında oturuyorsunuz, bir espri yaptınız dolayısıyla karşınızda oturan dünyalar güzeli arkadaşınız gülümsedi. Ve bakımsız ağız ve dişleriyle gülümseyince deyim yerindeyse dünya karardı. Bu biraz ütopik bir örnek ama böyle bir durum var olması sanırım her iki cins içinde çin işkencesinden başka bir şey değil. İşte bu yüzden ikili ilişkilerde son derece önemli bir konu ağız ve diş sağlığı.

Erkek diş bakımıBence erkeklerin çok daha dikkat etmesi gerekiyor. Hemen yanıt vererek merakınızı gideriyorum. Kadınlar sadece dişleri ile değil tepeden tırnağa bakım yaptırarak son derece çekici ve güzel olabiliyor. Erkeklerde ilk bakışta dişler ön plana çıkıyor. En basitinden yaşayacağınız ağız kokusu kız arkadaşınızı ya da flörtünüzü sizden kilometrelerce uzağa kaçırabilir. Gerisini siz düşünün.

Son dönemlerde erkek modasın ciddi bir değişim oldu biliyorsunuz. Örneğin çanta artık sadece kadına has bir aksesuar değil. Bir süredir erkeklere özel çantalar tasarlanıyor, satılıyor. Moda sektöründe yaşanan bu değişim hayatımızın her alanında da yaşanıyor. Diş hekimliğinde uzun bir süre önce devrim niteliğinde değişimler yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Diş hekimliğinin yanında artık estetik diş hekimliği hastalara en doğal görünümü büyük kolaylıkla yapılabilen uygulamalar sunuyor.

Tedavilerini üstlendiğim birçok hastam özellikle erkek hastalarım estetik diş hekimliğinin sunduğu doğallık sayesinde daha mutlu güldüğünü açıkça ifade ediyorlar. Erkekler, biz kadınlar kadar sık diş hekimlerini ziyaret etmiyorlar. Bunun nedeni ise klasik diş hekimliğinde yapılan uygulamalarda doğal olmayan görünüme sahip olmak istememeleri. Oysa artık erkeklerde gönül rahatlığı ile diş hekimlerinin kapısını çalıyor. Diş beyazlatmadan diş eti manikürüne kadar birçok konu da en doğal gülümseyişler sunan estetik diş hekimliği uygulamaları erkeklerin çekiciliğini arttırıyor.

İşte en baştan beri anlattığım durum bu. İlk on saniyede karşınızdaki kişiyi etkilemenin ya da ondan uzaklaşmanın sihirli anahtarı gülüşünüz. Gülüşünüz ise estetik diş hekimliğine emanet olsun.

Gülüşünüz avantajınız olsun.

Aslı Ercanlı
Erkek Magazin Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.