Erkekler İçin Lazer Epilasyon

Yazar Pervin Dinçer

Pervin DinçerGüzellik ve bakım daha önceden söylediğim gibi sadece kadınların başvurduğu ya da sadece kadınlar için var olan olgular değil. Cilt bakımı, manikür, pedikür artık erkeklerin de yaptığı bakımların başında geliyor. Aslında iyi de yapıyorlar. Çünkü kendine bakan erkek hem çekiciliği arttırıyor hem de özgüveni yüksek oluyor.

Ama öyle bir uygulama var ki son zamanlarda erkeklerin sık başvurduğu yöntemlerden biri. Ne mi bu yöntem? Lazer Epilasyon yöntemi. Lazer epilasyon tüyleri sevmeyen biz kadınların yanı sıra titiz erkeklerin de sık sık başvurduğu yöntemlerden biri. Sizin kıl kökleriniz kadınların kıl köklerinden daha kalın olduğu için diğer yöntemlerle kıyaslarsak lazer epilasyon sizin için daha doğru bir tercih.

erkek epilasyonFakat lazer epilasyon bazılarınız için yardımcı yöntem olsa da bazılarınız için gerçekten bir ihtiyaç. Özellikle de sırt, göğüs ve kollarında aşırı derecede kıl sorunu yaşayanlarınız için tam bir gereklilik. ?Ben aşırı kıllanma sorunu yaşamıyorum ama yine de rahatsız oluyorum? diyerek temiz ve bakımlı olmayı ilke ediniyorsanız uzmanına başvurarak korkmadan yaptırılabilirsiniz.

Her ne kadar biz kadınlar kendimizde tüylenme sorunu yaşamak istemesek de bazılarımızın bu konuda takıntıları var. Ensenizdeki kıllanmayı ?itici? bulan ya da sırtınızdaki kılları göründe rahatsız olan hemcinslerim var. Ve içtenlikle söyleyebilirim ki kız arkadaşlarının ya da eşlerinin bu tür düşüncelerine önem veren hemcinsleriniz bu konuda çareyi lazer epilasyon yönteminde buluyor.

Modern erkeklerin bakımlarına önem verdiklerini artık biliyoruz. Aslında bakarsanız bakımlı olmak sadece bir cinsiyete ait olan olgulardan değil. Erkekler açısından da bakımlı olmanın önemi geç anlaşılsa da her geçen yıl bakıma verilen önem artıyor.

Peki, lazer epilasyon hangi vücudun hangi bölgelerine ve kimlere uygulanabiliyor?

Uzun yıllardır tıpta kullanılan son 20 yıldır da vücutta istenmeyen tüylerin tedavisinde kullanılan lazer, cildin altında bulunan kıl köklerine uygulanarak istenmeyen tüylerden kurtulmaya yardımcı oluyor. Kıl kökleri her yerde aynı olmasa da yaklaşık olarak cildin 2,5 mm altında bulunuyor. Hatırlatmakta fayda var yaşadığını sorunun yoğunluğuna göre seanslar da değişiyor.

Tüyleri koyu renk olan ve 17-18 yaşlarındaki her kadına uygulanabilir. Ayrıca daha kalıcı ve etkili sonuçlar alabilmek için ciltte herhangi bir sorun olmaması gerekmektedir. Hemen hemen vücudun bütün bölgelerine lazer epilasyon uygulaması yaptırabilirsiniz. Hemcinsleriniz lazer epilasyon için daha çok kaş arası, elmacık kemiği üstü, sırt, boyun, göğüs ve ensede istenmeyen kıllardan kurtulmak için başvuruyor.

İster kaş arası için ister sırt için isterse bacaklarınız için lazer epilasyonu tercih edin. Ama her zaman sıklıkla vurguladığım gibi uzman kişilere usta ellere başvurun. Aksi halde cildiniz yapılacak en ufak yanlışta tedavi edilmesi zor ya da imkansız sorunlar yaşayabilir. Ciddi bir sorun yaşamamak için güvendiğiniz ve doğruluğundan emin olduğunuz isimleri tercih edin. Takdir edersiniz ki sağlık kaybedildiği zaman geri gelmeyecek yegâne durumlardan bir.

Güzelliğiniz avantajınız olsun?

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.