Erkekler İçin Moda ve Teknoloji

Paylaş

Uğur KarapaçaŞık görünmek her erkeğin hakkı. Fakat bunun yanında güncel olmakta da fayda var. Hal böyle olunca teknoloji ve modayı mecburen birlikte kullanmamız gerekiyor. Kullandığınız saatler, cep telefonları, tabletler, bilgisayarlar hep sizin tarzınızla iç içe olmalı. Peki bunu nasıl yapabiliriz?

 

phpki5315Akıllı Saatler

Saat bir erkeğin en önemli aksesuarlarından birisidir. Cep saatleri, klasik saatler, dijital saatler, mekanik saatler derken bir de işin içine akıllı saatler girdi. Birçok marka kendi akıllı saatini üretmeye başladı. Bunlardan en son açıklananı Apple Watch oldu. Farklı markaların farklı tarzdaki saatlerinden hangisini seçeceğinize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Zira akıllı saatler maalesef çok da ucuz değiller. Benim tavsiyem plastik ya da silikon kordonlu saatler yerine deri veya metal kayışı saatler kullanmanız yönünde. Bu şekilde günlük kıyafetler ya da resmi kıyafetlerinizle daha uygun olacaktır. Bir de dijital ekranlı saatlerden uzak durmanızda fayda var. Açıkçası analog görünümlü akıllı saatler kolunuzda daha da şık görünecektir.

 

ST_20140423_ZEN_8_254602e-1Akıllı Telefonlar

Gelelim günlük yaşamda en çok kullandığımız teknolojik icat olan telefonlara. Akıllı telefonlar çıktığından beri normal cep telefonları bir kenara atıldı. Moda ile teknolojiyi aynı anda sürdürmek istiyorsanız ve hala bir akıllı telefon sahibi değilseniz hemen bir tane almanız gerekecek. Birçok marka arasından hangisini seçeceğinize karar vermeniz oldukça zor. Fakat şunu söylemeliyim ki alacağınız akıllı telefon hem erkek modasına, hemde teknoloji modasına uygun olması gerekiyor. Ülkemizde akıllı telefonların fiyatları oldukça yüksek. Fakat içlerinden birisi fiyat, performans ve tasarım açısından rakiplerine göre birkaç adım ötede. ASUS ZenFone 5, farklı renk seçenekleri ve üstün performansı ile göz doldururken 700 TL gibi bir etikete sahip olmasıyla daha çekici hale geliyor. Ülkemizde kırmızı, beyaz, siyah ve mavi renkleri ile pazara giriş yapan ASUS, günlük kıyafetlerinize uyum sağlayabileceği gibi takım elbiseniz ile de çok şık duracaktır.

GalaxyNote10_25_HandsOn-580-100Tabletler

Eğer dizüstü bilgisayarları çok büyük ve gereksiz ağırlık olarak görüyorsanız tabletler tam sizin için. Farklı boyutlarda, farklı renklerde, farklı özelliklerde yüzlerce tablet var. Eğer bir Apple kullanıcısı iseniz tercih edeceğiniz marka illa ki iPad olacaktır. Tasarım olarak son derece şık olan iPad’ler için bir çok aksesuar da mevcut. Öte yandan Android kullanmaktan yanaysanız sizi geniş bir ürün yelpazesi bekliyor. Farklı bir markanın kullanıcısı olsam da size tavsiye edeceğim marka Samsung olacaktır. Gerek özellikleri gerekse tasarım konusunda oldukça iyi. Boyut konusu size kalmış. 10.1″ olan modellerin çok iyi olduklarını söylemek gerek. Fakat ben o kadar büyük tablet kullanmak istemem diyenler için 7″ boyuta sahip modelleri de mevcut.

ultrabook(1)Bilgisayarlar

Bu konuda sözü fazla uzatmadan direkt giriş yapacağım. Eğer tabletleri yetersiz görüyorsanız fakat dizüstü bilgisayarları da hamal gibi taşımak istemiyorsanız tercih etmeniz gereken bilgisayar türü kesinlikle ultrabook olmalı. Ultrabook’lar tasarım konusunda oldukça kibar. İnceliği ve hafifliği ile ön plana çıkıyor. Sadelik beraberinde şıklığı getiriyor. Ücret konusunda tabletlere göre oldukça pahalı. Fakat bütçeniz izin veriyorsa kesinlikle bir tane edinmeniz gerekiyor. Bu konuda da önereceğim marka ASUS olacaktır. Zarafeti ile göz kamaştıran ASUS’un performansı da oldukça iyi.

 

Sonuç olarak moda ve teknolojiyi bir arada kullanmak biraz masraflı. Fakat şıklığınızı teknoloji ile desteklemeniz durumunda her zaman bir adım önde olacağınız kesin. Benim tavsiyem sade ama şık ürünleri tercih etmeniz yönünde.

 

 

1986 yılında Eskişehir'de doğdum. Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunuyum. Moda ve teknolojiye oldukça ilgim var. Yaklaşık üç yıldır farklı mecralarda teknoloji yazarlığı yapmaktayım. Şu anda Hardware Plus dergisinin web sitesinde teknoloji alanında da haberler yazıyorum. Burada da sizlere stil önerileri ve teknoloji haberleri vermeye çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.