Erkekler ve Burun Estetiği

Yazar Güncel Öztürk

Güncel ÖztürkEstetik deyince aklımıza ilk olarak kadınlar gelse de artık erkekler de estetik işlemlere epey ilgi gösteriyorlar. Erkeklerin genellikle burun estetiğinden ilk beklentisi düzgün nefes alabilmek. Estetik kaygıları ikinci planda olan erkek hastaların gün geçtikçe sayısının artması biz plastik cerrahlar için de daha erkeksi ve yine kişiye özel tasarlanmış farklı burunlar yaratmak için fırsat veriyor.

Erkeklerin avantajları

Erkek Burun EstetiğiErkekler burun estetiği operasyonlarında kadınlara göre daha avantajlı sayılır. Erkeklere yapılan burun estetiği ile kadınlara yapılan burun estetiği arasındaki temel farklılık erkeklerin kadınlardan daha kalın bir cildi olmasıdır. Bunun yanında erkeklerin kemikleri ve kıkırdakları daha güçlüdür. Erkeklere yapılan rinoplasti operasyonları sırasında burnun erkeksi görünümü korunarak operasyon yüzün doğallığına göre çözümlenerek gerçekleştirilir. Kadınların aksine erkeklere küçük ve hokka gibi burun yapılmaz.

Erkeklere kapalı teknikle burun estetiği

Erkekler için genellikle açık rinoplasti yerine kapalı rinoplasti tercih ederim. Bu sayede burnun dışında görünür bir yara izi kalmaz. Ancak hastanın istekleri ve burun yapısına göre operasyon teknikleri değişiklik gösterebilir. Burun ve üst dudak arasındaki açı kadınlardan farklı olarak genellikle 90 derece olduğunda daha güzel bir görünüm elde edilir. Burun ve üst dudak arasındaki mesafe burada büyük rol
oynuyor.

Burun estetiği ile yetinmeyin

Erkekler genellikle kalın bir cilde sahip olduğundan burun estetiği ile cilde lazer uygulanmaları görüntüyü çok daha güzelleştirebilir. Bu uygulama için lazerler arasında seçilecek en doğru olanı fraksiyonel karbondioksit lazerlerdir. İyileşme süreci hızlıdır ve uygun mevsimde yapıldığında ciltte istenmeyen renk değişikliklerine neden olmaz.

En iyi dileklerimle,

Op. Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.burunestetiksanati.com
facebook: guncelestetik

 

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.