Erkeklerde Cilt Bakımı

Erkek Cilt Bakımı

Paylaş

Pervin DinçerERKEK BAKIMLI OLMALI

Güzellik ya da daha geniş kapsamlı bakım denildiğinde akla ilk önce hemcinslerim gelir. Ama artık bu düşünce öyle hızlı bir şekilde değişiyor ki inanamazsınız. Eskiden beri kadınların bakımlarını aksatmadan yaptırması, günlük bakımlarına önem vermesi hep ilk sırada olmuştur. Hatta ? çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır? klişesi bu düşüncenin bir ürünü zaten.

Fakat gelişen teknoloji, kadın ve erkek arasındaki keskin çizginin daha şeffaflaşması bizi bu günlere getirdi. Sizlerde hatırlarsınız kadın-erkek kıyafetleri keskin hatlarla ayrıyken bugün kıyafetten tutun da aksesuarlara kadar unisex ürünleri bulmak mümkün. Hem de saatlerce zaman harcayarak değil elinizle koymuş gibi.

Her şey bu kadar hızlı ve bu kadar entegre bir şekilde gelişiyorken ?bakım? neden sadece bizim tekelimizde kalsın ki. Zaten artık bakımsız erkek kadınlar tarafından da çok tercih edilmiyor. Daha doğrusu çok da modern bulunmuyor. Sizlerin de hem kadınları etkilemek hem de kendinize olan saygınız bakımla arkadaş olmanızı sağladı.

Peki, siz biz kadınlardan farklı olarak neler yapmalısınız?

Erkek Cilt BakımıAslında bu sorunun yanıtı oldukça basit. Ne istiyorsanız yaptırmanız mümkün. Çünkü kadınlar için yapılan her uygulama ya da her bakım ürünü aynı zamanda size özel ve cilt tipinize uygun bir şekilde de üretiliyor.

Daha güzel bir cildim olsun, erken yaşlanmayayım diyorsanız öncelikle günlük olarak ya da haftada bir kez cildinizi temizlemeniz gerekiyor. Erkekler için üretilen dahası normal, kuru, yağlı ve karma ciltler için üretilen peelingleri kullanabilirsiniz. Eğer uzman bir kişi tarafından cilt temizliğinizin yapılmasını istiyorsanız uzman kişilere de başvurabilirsiniz. Bu yöntem sizin için daha sağlıklı olacaktır aslında. Kafanızdaki soru işaretlerini de bu sayede daha kolay giderebilirsiniz.

Sadece peeling mi yapabilir ya da yaptırabilirsiniz. Yüzünüzde canınızı sıkan benle, yağ butonları varsa bunlardan kurtulmanız ve pürüzsüz bir yüze kavuşmanız da mümkün. Eskiden erkekler için bakımın düşünülmemesi ne kadar can sıkıcı değil mi? Değişen dünya gelişen teknolojiler sayesinde kendinizi belli bir kalıba sokmamanız ve sahip olduğunuz özelliklerle daha özgün olmanız bence teknolojinin altın tepside sunduğu bir nimet.

Erkek dediğin bakımlı olur aslında. Daha özgüveni yüksek daha modern olmak hem sizin hem de biz kadınların ortak noktası. Erkek bakımlı olmalı dediğimiz zaman elinden aynayı düşürmemeyi değil düzenli olarak düzenli yöntemlerle kendine bakmalı.

Bu haftadan itibaren her hafta sizin için size özel yazılarımla neler yapabileceğinizi ve neler yaptırabileceğinizi elimden geldiğince aktaracağım. Ne demiştik bakım sadece kadına has bir olgu değil. Artık erkekler de bakımlı olmalı.

Güzelliğinize..

Pervin Dinçer
Erkek Bakım Yazarı

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Grafik Tasarımı bölümü mezunu.Üniversiteden mezun olduktan sonra güzellik uzmanlığı kursunu bitirip ,Paris Pure Skin Enstütü de ?beauty teraphy kursu aldı?. Mesleğine gönül veren Pervin Dinçer, her yıl yurt içi ve yurt dışında workshoplara katılmakta daha iyiyi sunabilmek için yeni uygulama ve cihazları yakından takip etmekte.Kendi işletmelerinin dışında güzellik sektöründe yurt içi ve yurt dışı birçok firma ve çalışana eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.