Erkeklerde Selülit Tedavisi

Erkeklerde Selülit Tedavisi

Paylaş

Pervin DinçerGünümüzde erkek ve kadınların ortak sorunu haline gelen selülit sorununa bugüne kadar farklı yöntemlerle çare arandı durdu. Fakat Lazerle Selülit Tedavisi diğer yöntemlerden tamamen farklı bir yaklaşım sunmaktadır. Uygulama öncesinde veya sonrasında herhangi bir ön şart gerektirmeyen yöntem, artık erkekler için de bir kâbus halini alan selülitle mücadelede etkin ve kalıcı sonuçlar yaratır.

Genelde selülit oluşumu fazla kilolara veya aşırı yağlanmaya bağlı zannedilir. Fakat selülitin oluşumunun temel sebebi; yağ hücrelerinin büyüyerek formunun bozulması sonucu, vücudun çeşitli bölgelerinde sıkışmasıdır. Selülit adı verilen deri yüzeyindeki çukurluklu görünümü; vücudun lenf kanallarında dolaşan fazla suyun dışarı atılamaması nedeniyle yağ hücrelerinin büyümesine neden olur. Büyüyen yağ hücreleri, aralarından bulundukları kolajen bantlarına baskı yaparlar ve kolajen bantları deriyi aşağı çekerek oluşturur. Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizle selülit görünümünde azalma elde edilebilir. Fakat selülit tedavisinde, ne düzenli bir egzersizin ne de iyi bir diyet programının yeterli olmadığı maalesef artık uzmanlar tarafından da kabul edilen bir gerçek. Ancak, uygun bir tedaviyle artık selülitlerinizden kurtulmanız mümkün olabilir.

Erkeklerde Selülit TedavisiGeliştirilen yöntemlerden Lazerle Selülit Tedavisi; patentli teknolojisi ile tüm vücuttaki yağ hücrelerini hedef alarak deri yüzeyindeki selülit görünümünden kurtulmanızı sağlıyor. Son derece keyifli ve hiçbir rahatsızlık vermeden uygulanan tedavi yöntemi sayesinde selülit görünümünü giderilirken cilde daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm kazandırılmaktadır.

Kim demiş selülit sadece kadınlara has diye. Ne yazık ki selülitli erkeklerin sayısı her geçen gün artmakta. Lazerle Selülit Tedavisi komple bir vücut şekillendirme sistemidir. Vücutta selülit oluşumunu tetikleyen yağ hücrelerini lazer ve ışık enerjisi ile şekillendirerek daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar. Işık enerjisi ile önce formu bozulan yağ hücrelerini geçirgen hale getirir, ikinci aşamadaki lazer ışığı ile geçirgen hale gelen yağ hücrelerindeki fazla yağı sıvılaştırır. Son aşamada,vakum ve mekanik masaj uygulaması ile sıvılaşan yağ vücudun lenf kanallarına yönlendirilir ve buradan böbrekler vasıtası ile vücuttan atılır. Böylece, deri yüzeyindeki selülit görünümünde düzelme
sağlanırken, cildin daha gergin ve pürüzsüz bir hal alması sağlanır.

 

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.