Erkeksen Yardım Et!

Yazar Uğur Karapaça

Ülkemizde eğitim dönemi başladı. Çocuklar okullardaki yerlerini aldılar. Kimisi kaldığı yerden devam ediyor kimisi de ilk kez tanışıyor. Fakat bir kesim var ki henüz tanışamadı. Üstelik okul çağındalar fakat başlayamadılar. Neden mi? Çünkü okullarında eğitime başlayabilmek için gerekli malzeme yok!

Şanlıufra Bozova‘daki Umutlu Köyü’nde bulunan Umutlu İlkokulu yeni açılan bir okul. Bir kısmı eğitime başladı fakat bir kısmı ise başlayamadı. Sorun malzeme yetersizliği. Öğrenciler eğitime başlamak için malzemelerin gelmesini bekliyor. Milli Eğitim masa ve sandalye göndereceğini belirtse de henüz gelen ya da giden olmamış. Yani anlayacağınız sınıfta ne masa var ne sıra. Kurşun kaleme bile ihtiyaç var bu çocukların eğitime başlaması için.

Biliyorum, kafamızdan aşağı buzlu su dökmedik. Belki gerektiği kadar dikkat çekemeyeceğiz. Ama bir kişiye ulaşırsak ne mutlu bize. Bu çocukların okula başlaması için elimizi uzatmamız gerekiyor. Bakmayın siz yazının başlığına. Buzlu su gibi dikkat çekeceğini zaten düşünmüyorum ama bi umut işte. Belki bir kişinin dikkatini çeker de yardım eli uzatır.

Bu çocukların eğitime başlayabilmesi için yardım etmeliyiz. Aşağıda yardım için kullanabileceğiniz hesap numarası var. Bilirim, çoğu kişi “Nereden bileyim o paraların yardıma gideceğini?” diyeceğini. O nedenle adresini de yazıyorum. Bir kalem, boyama kitabı, ne bileyim bir çanta, suluk yollarsınız. Malzeme yollayacaklar için şunu söylemeliyim. Bu köye sadece PTT Kargo gönderi yapabiliyor. Artık gönlünüzden ne koparsa, kendinizi zorlamadan, elinizden geldiğince yardım edin. Unutmayın, orada o eğitime başlayamamış çocuk sizin çocuğunuz olabilirdi. Orada eğitime başlamak için çırpınan öğretmende siz olabilirdiniz.

umut ilkokulu

Para yardımı için hesap numarası:

ZİRAAT BANKASI

İBAN NO: TR0500 0100 0467 51629916 5003

HESAP NO: 0467 51629916 5003

 

Malzeme yardımı için adres:

Şanlıurfa / Bozova / Umutlu köyü / Umutlu ilkokulu

 

Sınıftan görüntüler

Sınıftan görüntüler

Sınıftan görüntüler

Sınıftan görüntüler

Sınıftan görüntüler

Sınıftan görüntüler

İlgili Yazılar

1 Yorum

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.