Estetik Diş Hekimliği

Yazar Aslı Ercanlı

Aslı ErcanlıAğız ve diş sağlığı sindirim sisteminin ilk ayağıdır. Ağız ve diş sağlığının yerinde olmadığı görülen kişilerde zamanla sindirim sisteminin bozulduğu görülüyor. Hatta ağız bakımın iyi yapılmadığı kişilerde kalp sorunlarının da yaşandığını sık sık görüyoruz. Biz diş hekimleri de önce ağız ve diş sağlığını korumaya özen gösteriyoruz ki daha sonra sindirim sisteminde herhangi bir sorun yaşanmasın. Bunları zaten daha önceki yazılarımızda yazmıştık ve erkek okurlarım bunu zaten biliyor.

Diş hekimliği uzun yıllardır daha sağlıklı ve daha rahat dişlerinin olması için en uygun uygulamaları, yöntemleri ya da tedavi şekillerini hastalarına sunuyor. Genel diş hekimliğinin sunduğu kolaylıklar estetik görünüme de yeteri kadar cevap vermeyince estetik diş hekimliği yavaş yavaş kendine yer bulmaya başladı. Estetik diş hekimliği hem sağlığı hem de kaliteyi aynı anda sunuyor.

Estetik Diş HekimliğiEstetik diş hekimliği uygulamaları hastalara hem sağlıklı dişlere sahip olmalarını sağlarken hem de daha estetik görünen, gözü rahatsız etmeyen bir görünümle hastaları daha mutlu ediyor.  Dolguların yerine daha az görülen ya da dişle aynı renk olduğu için daha estetik görünüm sunan porselen dolgular ya da eksik dişlerde diğer dişlerin kaybını engellemek için yaptığımız implant uygulamaları, kozmetik düzenlemeler ya da diş eti törpüsü estetik diş hekimliğinin hastalara sunduğu başlıca uygulamalardan.

Bu hafta farklı bir konu ile erkekmagazin.com okurlarının karşısındayım. Benim de üye olduğum Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD) her yıl farklı ülkelerden diş hekimlerinin katılabileceği organizasyonlar gerçekleştiriyor. Bu sayede sizlere sunduğumuz uygulamaları geliştiriyor, farklı konuları da öğrenerek sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen konferans, toplantı ve kongrelerde hastaların ihtiyacı olan uygulamaların, yöntemlerin nasıl yapılması gerektiğine karar veriyoruz. Bu kongrelere dünyanın her yerinden katılan estetik diş hekimleri görüşlerini paylaşarak sizler için en yenilerini ve en iyilerini kararlaştırıp sizlere sunuyoruz.

Bu yıl da düzenlenen Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Federasyonu Kongresi?ne katılarak hastalarıma ve erkekmagazin.com okurlarına daha yeni bilgiler sunmayı amaçlıyorum. Elde edeceğimiz son haberler sayesinde sizlere hem kaliteyi hem de sağlığı birlikte sunmak mesleğim gereklerinden.  Münih?te yapılacak kongreye katılan diğer diş hekimlerinin tecrübeleri sayesinde de farklı ülkelerde hastaların uygulamalara verdiği eleştiriler sayesinde size daha yeni bilgiler vereceğim.

Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Federasyonu Kongresi

Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Federasyonu Kongresi,  Almanya?nın Münih kentinde 18-21 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenleniyor.

Gülüşünüz avantajınız olsun?

Estetik Dişhekimliği Federasyonu Kongresi

Aslı Ercanlı
Erkek Magazin Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.