Farklı Cinsel Pozisyonlar

Yazar Gökçen Erdoğan

Gökçen ErdoğanYaşam kalitemizi cinsel hayatımızın rengi, coşkusunun belirlediğini söylemeliyim. Uzun ve sağlıklı evlilikler, ilişkiler ve birlikteliklerin kilit noktasına baktığımızda cinsel hayatın aktifliğini görüyoruz. Ama zamanla cinsel hayatta her şeyde olduğu gibi zamanla monotonlaşır ve yıpranarak bir ip gibi kopar gider. İşte bu monotonlaşmanın yaşanmaması ve evliliklerin, birlikteliklerin solup gitmemesi için cinsel yaşamda farklılıklar denemenizi öneririm.

Cinsel PozisyonlarDeğiştireceğiniz cinsel pozisyonu parterinizde hemen fark edecek ve aynı heyecanı sizinle paylaşacaktır. Kadınlar ve erkeklerin, güç gösterilerinden çıkardıkları anlam ya da sahiplenme isteklerindeki farklılık nedeniyle farklı pozisyonlardan hoşlandıklarını biliyoruz. İşte size seks pozisyonlarının kadınlar ve pek tabi erkekler için anlaşılır biçimleri ve anlamları.

Jokey pozisyonu

Kadın üstte erkekse altta, tahmin etmek güç olmamıştır. Ve kadın isteğine göre erkeğe yüzü ya da sırtı dönük olabilir. Erkeğinizin yüzü sizi yeterince uyarmıyor mu? Dönün sırtınızı. Yok ayakları mı bakımsız, dönün yüzünüzü. Üstelik bu pozisyonda kamçı sizde, hızı yükseltmek isterseniz kontrol elinizde. Dilediğiniz gibi artırabilirsiniz. İktidarın kendisinde olmasından, hükmetmekten hoşlanan kadınlar için birebir. Üstelik kendisini kadının seks kölesi olarak görmek isteyen erkek için de son derece iyi bir pozisyon.

Kelebek Pozisyonu

Bu pozisyon misyonerin biraz da değişik hali. Kadının sırtı ve kalçası yatağın ayak ucundayken erkek ayakta kalıyor ve ilişkiye ayakta giriyor. Rahim boynunu uyarmak için ideal bir durum ve orgazmı kolaylaştırdığı da gerçek. Erkek çok derine inmese de vajina ön duvarından G noktasına ulaşıyor ve kadını hayal ettiği orgazma kavuşturabiliyor.

Misyoner pozisyonu

Pozisyonların efendisi, en çok bu tercih edilir. Kadın sırt üstü yatar erkek karın üstü kadının üzerinde yerini alır. Fakat bu pozisyonda daha mutlu olan taraf erkek. Çünkü kadın rahat hareket edemiyor ve aklından geçen her şeyi yapamıyor. Penisin vajinanın derinliklerine daha rahat ulaşabilmesi nedeniyle tatmin edici evet ama bazı kadınlar için sıkıcı olabiliyor. Orgazm oranı ise yüksek. Yine de erkeğin gücünü tam kullanmasını gerektiren bir pozisyon olduğundan erkek için yorucu. Genç erkekler için daha uygun bir pozisyon olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca erkek kadını rahatça öpebildiği için her iki taraf da mutlu olabiliyor.

İkinci misyoner pozisyonu

Misyonerden farklı olarak kadın, bacaklarını erkeğin omzuna kaldırıyor. Bu pozisyonda penis vajinanın daha derinine temas edebiliyor ve böylelikle G noktası uyarılıyor. Erkeğinse hareketleri daha rahat bir hale geliyor fakat uzun sevişmeler için uygun olmayabiliyor çünkü erkek genelde çabuk orgazm oluyor.

X pozisyonu

Biraz karmaşık bulunan bir pozisyon bu. Kadın ve erkek yüz yüze duruyor. Bacakları makas misali iç içe geçiyor. Misyonerin yan yana yatılarak yapılanı gibi diyoruz kısaca. Esnek vücutlar için uygun bir pozisyon olduğunu söylemekte fayda var. Çünkü hareket kabiliyetini biraz kısıtlıyor ve böylece penis vajinayla temasta zorlanıyor. Fakat bacakların iç içe geçmesi, sürekli bacakların karıştırılması gülüşmelerle geçen bir birleşmeye neden oluyor, bu da cilvesi. Ayrıca kadın bu alengirli durumu farklı bulup favorisi de ilan edebiliyor.

Köpek pozisyonu

Bu pozisyon erkeğin hoşuna gidiyor ama kadın için rahatsız edici oluyor. Çünkü yumurtalıklara fazla baskı oluyor ve bu da rahatsız edici hatta ağrılı olabiliyor. Adından da anlaşılacağı üzere kadının köpek gibi elleri ve ayakları olmak üzere 4 dayanağının üzerinde durduğu ve erkeğin kadının arkasına geçerek ilişkiye girdiği bir pozisyon.

Kaşık pozisyonu

Hep diyoruz ya kadının sevişmede sevildiğini hissetmesi lazım; çünkü daha duygusal diye, işte bu pozisyon tam da kadına göre. Kadın ve erkek yan yana yatıyorlar. Her ikisi de aynı yöne doğru bakıyor. Erkek, kadına arkadan yaklaşıyor. Orgazm açısından en elverişli pozisyon değil ama sarılarak ilişkiye girmekten hoşlananlar için birebir. Erkeklerse bu pozisyonu biraz yumuşak buluyorlar ve biraz da kolaycı.

Ayakta

Kadının zevk aldığı bir pozisyon bu çünkü hem sıkı bir sarılma var hem de penisin vajinaya erişimi tam. Kadın ve erkek yüz yüze duruyor. Kadın bacaklarıyla erkeği sarıyor erkek bir duvara yaslanmış oluyor. Kaslı erkekler için ve partnerini zorlamaya bayılan kadınlar için favori pozisyonlardan biri. Kısa süre sonra güç kullanımından bacaklar titremeye başlıyor ve adrenalin yüksek kalıyor. Erkek güçsüzse düşme ihtimalini göz önünde bulundurmakta fayda var.
Biz cinsel terapistler size kadının güçlükle ulaştığı mutlak orgazm ve keyifli bir birleşme için bazı teknikler de öneriyoruz tabi. İşte bunlardan bazıları :

Aynı hizada ilişki

Misyoner pozisyonuyla başlayan ilişkide erkek kadının içine girdikten sonra kadının bacaklarını, kendi bacaklarının hizasına getirmesine izin veriyor. Daha sonra vücudunu hafifçe ileri geri kaydırarak ilişkiyi sürdürerek klitorisi uyarıyor. Kadınların klitoral orgazmı için en uygun pozisyonlardan biri olarak görüyoruz bunu ve sertliği yumuşatmak ama etkili kılmak isteyen çiftlere öneriyoruz.

Mutfak tezgahı

Fantezilerin girizgahı olarak kabul ettiğimiz bu pozisyonda da kadın sırtı üstü tezgaha ya da masaya uzanıyor ve erkek ayakta kalarak ilişkiye giriyor. Kontrol erkekte kalıyor ve erkek kadının derinine inebildiği için orgazm kolaylaşıyor. Aperatif orgazm desek yeridir.

Makas pozisyonu

Mutfak tezgahının aksine burada kontrol kadında oluyor. Erkek sırt üstü uzanıyor ve dizlerini büküyor. Kadınsa ata biner gibi bir bacağı erkeğin kalçasının bir tarafında, diğer bacağı da erkeğin bacaklarının arasında kalacak şekilde oturuyor. İlişkinin hızı, derinliği, baskının miktarını tamamen kadın belirliyor.

İn-kalk pozisyonu

Kadının da erkeğin de ayakta olduğu ve erkeğin kadını kucağına alıp duvardan destek sağladığı pozisyon, kadında da erkekte de iyi bir orgazm sağlıyor. Kaslı bir adam ve taşınabilecek hafiflikte bir kadın ise bu pozisyonun temel taşları. Ayrıca kadın bu durumda kendini hem sahiplenilmiş hem de zapt edilmiş hissetmekten hoşlanıyor.

Pozisyonunuz ne olursa olsun keyfiniz yerinde, cinsel hayatınız aktif olsun.

 

Gökçen Erdoğan
Erkek Magazin Yazarı

İlgili Yazılar

1 Yorum

esrarengiz 29 Eylül 2013 - 09:56

mrb hocam ben 4 ay önce evlendim ilk gecemde kanama olmadı daha sonra olur diye bekledik ama olmadı kızlık zarının esnek olduğunu söylüyorlar ama kanama olmayacak kadar esnek mi acaba bu konuda ki yardımlarınız için şimdiden teşekürler .

Yanıtla

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.