Gülüşünüz Avantajınız Olsun..

Yazar Aslı Ercanlı

Aslı ErcanlıYazdığım başlıktan sonra ?Gülüşümüz nasıl avantajlı olabilir ki? dediğinizi duyar gibiyim. Aslında yanıt oldukça basit. Düşünün bir sıcacık, karizmatik, yüzünüzle ve karakterinizle uyumlu bir gülümseme tek tek tüm kapıları açabilir. Hani ? Nasıl biri bilmiyorum ama güven veriyor? ya da ? Bence doğru kişi? ve benzeri düşüncelerimiz olur ya, işte bu durumun altında yatan sebep bu. Gülümsemenizle karşınızdakini etkileyebilir ya da doğru erkek olduğunuzu gösterebilirsiniz. Böylece her kapıdan tek tek içeri girebilirsiniz.

Estetik Dişlerİş görüşmelerinde görünümün ne kadar önemli olduğunuz toplum olarak az-çok anladık. Bembeyaz,dümdüz ve karakteristik özellikleri ön plana çıkaran dişler karşınızdaki kişinin sizi seçmesini kolaylaştırıyor. Bu durum siz erkekler için elbette daha önemli. Tabii özgeçmişinize ve tecrübenize ek olarak. Bir diğer alan ise özel hayatımız. Hayat arkadaşı olarak seçtiğiniz kadının dişleri dikkatinizi çekti mi? Yoksa siz de mi dişlerine aşık olduğunuz diğer bir çok erkek hastam gibi. Eğer öyleyse gerçekten de dişler oldukça etkili olduğunu kavramışssınızdır.

Gülüşümüzü etkileyen bir takım faktörler var. Cinsiyet, yüz şekli, yaş, dudaklar, diş etleri ve dişler. Bu faktörler ayrı ayrı sorunsuz dursa da bir arada düşünülünce gülüşümüz üzerinde büyük rol oynuyor. Tüm bu faktörler gülüşümüzü belirliyor. Eğer gülüşünüzden memnun değilseniz ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa yapılacak şey çok basit. Karakterinize, yüz şeklinize, yaşınıza göre yapılacak gülüş dizaynı. Gülüş dizaynı, sayesinde dudakların kalın, ince, uzun, kısa olmalarına göre düzenlenerek var olan kusurlar kapatılabilir.

GÜLÜŞ DİZAYNI NASIL YAPILIR?

Öncelikle ağız içi ve ağız dışı fotoğraflarınız çekilir ve Panoromik ağız filminiz alınır. Fotoğraflar bilgisayar ekranına yansıtılarak filminiz ve özel istekleriniz doğrultusunda sahip olmak istediğiniz gülme hattı belirlenir. Daha sonra konuşma seansı yapılır. Konuşurken dudaklarınızın yapısı, mimiklerinize bakılarak size en uygun gülme hattı belirlenir.

Daha sonra dişlerinizde herhangi bir kesme işlemine başlamadan diş rengindeki malzemelerle mo-cap (geçici model) çalışması yapılır ve lazer ışık verilerek sertleşmesi sağlanır. Mo-cap sayesinde dişlerinize dokunulmadan bittiğinde neye benzeyeceğini görmüş olursunuz. Dilerseniz tedaviye devam edersiniz, dilerseniz tamamen vazgeçebilirsiniz. Eğer tedaviden memnun kalır be bu şekilde yapılmasını isterseniz uygulama gerçekleştirilir. Ve bu uygulamanın sonunda ise artık istediğiniz kadar gülebilir, ?acaba nasıl görünüyorum? gibi düşünceleri aklınızdan uzaklaştırabilirsiniz?

Gülüşünüz avantajınız olsun..

Aslı Ercanlı
Erkek Magazin Ağız Sağlığı Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.