Haftanın Trendi Mavi

mavi renk

Paylaş

Stil ve Gezi YazarıHerkese merhaba!

Biz sıcak yazın ardından yeni yeni sonbaharın tadını çıkarmaya başlamıştık ki soğuk havalar kapıya dayandı bile. Hal böyle olunca kalın kazaklar, pardesüler ortaya çıktı.

Modayı önemsemesek de havalar soğuduğunda hep koyu renk parçaları giymeyi tercih ediyoruz. Şıklığı ön plana çıkartacak aynı zamanda ruh halimizi güzelleştirecek renk kombinleri yapabiliriz. Her zaman koyu rengin arkasına saklanmamalıyız.

Geçtiğimiz haftalarda trend olan kumaşları inceleyip, Stil Önerileri yapıyordum. Hafta sonu derginin moda bölümüyle yapılan konuşmadan sonra kapak konumuz olan mavi renk konusunda yazmak istedim. Ve bu hafta, mavi rengin erkek modasında ki yeri…

haftanın trendi mavi

 

Mavi

Tasarımcıların erkek modasında kullanacağı parçalardan ziyade artık renkler ön planda. Zaman geçtikçe seçilen parçalar da klasikleşti. Bu yüzden ortaya çıkan parçalar birbirinin benzeri gibi görünmeye başladı.

Son günlerde düzenlenen moda haftalarında her tasarımcı kendi hayal dünyasında seçtiği rengi tasarımlarında işledi. Hazır yazdan çıkmışken gözüme en çok takılan renk mavi oldu. Bundan dolayı mavinin her tonunu aksesuarlarda ya da kombinlerimde rahatça kullandım. Mavinin bir çok tonu olduğundan hem sıcak hem de soğuk renk grubuna dahil edilebilir.

Maviye eşlik edebilecek çok fazla renk seçeneği olduğu için dolabınızı açtığınızda o anki ruh halinize göre mavinin tonuna uygun seçimleri rahatça yapabilirsiniz. Rengi tanıdığımıza göre stil önerileri yapabiliriz.

Haftanın Rengi Mavi Renk

 

Klasik bir tarzınız varsa ve bunu çevrenizdeki insanlara yansıtırken, aynı zamanda şık bir duruş sergilemek istiyorsanız dolabınızdan mavi renk takım elbiseyi ya da blazer ceketi her zaman bulundurmalısınız.

Casual bir Tarzı yansıtmak isterseniz de mavi Chino pantolonu açık kahverengi triko ile tamamlayıp arkadaşlarınızla hafta sonu hoşça vakit geçirebilirsiniz.

mavi ve kombin

 

Markaların AW2014 sezonu koleksiyonlarını incelediğimde şık ve gösterişli parçalar sizleri bekliyor. Zara, H&M, He By Mango, Hatemoğlu ve Kiğılı gibi markalar mavi ve tonlarına ulaşabileceğiniz markalar arasında.

Aksesuar ya da saat olarak da Lacoste ve swatch markalarını tercih edebilirsiniz.

Eğer instagram kullanıyorsanız @sergio_world sayfasından tarzımı ve moda ile ilgili yeni haberleri takip edebilirsiniz.

Bol şans!

Sercan Çam
ErkekMagazin Yazarı

ErkekMagazin.com, Online Erkek Yaşam ve Stil Rehberi erkek modasından, bakımına sağlık, ilişkiler, otomobil, teknoloji, erkek mutfağı ve güncel konulara kadar makale ve haber içeriği sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.