Hangi Kravat Genişliği Daha Doğru

Yazar Rıdvan Altınay
Rıdvan Altınay Moda Yazıları

Sizin için hangi kravat genişliğinin uygun olduğunu gösteren kılavuz

Zaman ilerledikçe modadaki eğilimler değişir. Stil normları kayması gerçekleşir. Olabildiği kadar sinir bozucu olduğu gibi, kravat genişliğinde de değişiklikler söz konusu olabiliyor. Trende ayak uydurmak isteyen modern insan için modanın gelgitlerinin cilvesi ve akışı ile hareket etmek önemlidir. Fakat siz endişelenmeyin, size rehberlik yapmak için buradayım.

Peki şu anda hangi kravat genişliği uygundur?
İşte basit cevap: 2.25 inc. ile 3.25inc. arasında herhangi bir genişlik.

Bu kravat aralığı güvenli ve riski olmayan bir aralıktır. Daha geniş veya daha dar ve geçmişte (veya gelecekte) yaşıyormuş gibi görünme riskiniz var. Bunu göz önünde bulundurarak, hangi genişliğin sizin için doğru olduğuna karar verirken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır.

VÜCUT TİPİNİZİ İYİ BİLİN

Erkek Vücut Tipleri

Zayıf / Sıska Erkekler İçin
( 2.25 ”- 2.75” )

Küçük ve dar bir vücut tipine sahip olan erkekler daha dar genişlikte kravatlar giymelidir. Neden? Sıska bir adamın üzerindeki geniş bir kravat kafanızı ve vücudunuzu daha sıska gösterecektir. Bu nedenle, 2,25 ”ile 2,75” arasında ince kravatlar aramanızı öneririz.

Biraz daha cesur olursanız, 2.0 inclik bir kravat da narin centilmelerde harika görünebilir. Sadece bazılarına biraz retro görünebileceğini unutmayın.

Ortalama / Atletik Erkekler İçin
(2,25 ”- 3,25”

Eğer ortalama atletik yapıya sahip bir erkekseniz, dünya sizin istiridyenizdir. Tavsiye edilen 2,25 inc. İle 3,25 inc. aralığındaki herhangi bir kravatı takmakta çekinmeyin . Seçeceğiniz kravatın kişisel zevkinize uyumlu olmasını unutmayın. Daha geniş kravatlar muhafazakar, klasik bir çekiciliğe sahip olma eğilimindedir. Buna karşılık, daha dar kravatlar genç ve modaya uygun bir cazibe yaymaktadır.

Geniş / Büyük Erkekler
( 2.75 ”- 3.25” )

Daha geniş centilmenler için daha geniş kravatlar gereklidir. Eğer profesyonel bir vücut geliştiricinin göğsüne veya bir sumo güreşçisinin göbeğine sahipseniz, süper sıska kravatlar sizin temel çerçevenizde biraz komik görünebilir.

2.75 inc. – 3.25 inc. Arasındaki genişlikte bir kravat seçmenizi öneririz. 3,5 inc. genişliğinde bir kravat takmak mümkün ancak daha geniş bir şey daha kaba görünmek gibi riski taşıyor. Bu, ekstra geniş kravatlarınızı çöpe atmanız gerektiği anlamına gelmez. Şimdilik onları dolabınızın arkasına doğru itin. Çünkü ihtimallere göre çok kısa bir süre içinde geniş kravatlar tekrar moda haline gelme eğilimindedir.

CEKETİNİZİN YAKA GENİŞLİĞİNİ HESABA KATIN

Ceket Yaka Genişliği

Yaka genişliği neden önemlidir? Çünkü bir adam her zaman kravatının genişliğini yakanın genişliğiyle eşleştirmeye çalışmalıdır. Dar yakalı geniş bir kravat veya geniş yakalı darbir kravat takmak, vücut oranlarınızı saf dışı bırakabilir. Bu iyi bir şey değil.

Moda tasarımcıları huzursuz bir gruptur, bizi keşfedilmemiş bir bölgeye doğru iter, geçmişin stillerine geri çeker ve günün trendlerini canlandırır. Yakın zamanda dar yakalardan uzaklaşan ve daha geniş yakaların tercih edildiği ceketler bu fenomenin güzel örnekleridir. Mesele şu ki, yeni bir takım elbise aldığınızda, kravat koleksiyonunuzun eşleşmesi için ayarlamanız gerekebilir.

İPUCU: Yaka genişliğinizden bağımsız olarak kruvaze bir ceket ile çok ince kravatlar denemeyin. Hiçbir kravat, her insan için, her saatte ve her durumda mükemmel değildir. Seçtiğiniz genişlik, rahat ve kendinize güvenin bir sembolü olmalıdır.

Rıdvan ALTINAY
CEO-Founder of GOLDEN ROCK

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.