İran’lı Pop Rock Yıldızı “Matın 2 Hanjare” Röportajı

Yazar Erkek Magazin

İran pop rock müziğinin en önemli yıldızlarından biri olan Matın 2 Hanjare (Mohamad Matın Moarefi), Türkiye’de pop rock severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Pop rock müziğiyle İran kültürünün derin ve güzel ezgilerini harmanlayan Matın 2 Hanjare, çok güzel bir tarz ortaya çıkarmış.

Severek dinlediğimizi belirtelim, ki videoları izlediğinizde hak vereceksiniz.

Matın 2 Hanjare’nin Türkiye’ye açılma planlarını duyduktan Erkekmagazin.com olarak kendisiyle röportaj yaptık.

İşte Matın 2 Hanjare röportajı…

Matin 2 Hanjare RöportajıBiraz kendinizden bahseder misiniz ? 

Adım Mohamad Matın Moarefi ve Matın 2 Hanjare (gıltlak) adıyla İran’da rock müziği yapıyorum. 1986 yılında İran’ın Karaj şehrinde doğdum.  2000 yılından beri gitar ve müzikle ilgileniyorum.

Müziğe nasıl başladınız?

2004 yılında  ses ve müzikal yeteneğimi  keşfeden hocalarımla birlikte çalışmaya başladım. İlk şarkımı  2005 yılında yaptım ve internet ortamında yayınladım ve çok beğenildi. Bu güzel geri dönüşlerden sonra profesyonel müzikal kariyerim başladı. Bugüne kadar 8 albüm yaptım ve 200 kadar eser okudum. Müzik kliplerim çekildi ve yayınlandı.

Ne tür bir rock müzik yapıyorsunuz ve şarkılarınızda nelerden bahsediyorsunuz?

Pop-rock tarzı müzik yapıyorum ve şarkılarımda aşk ve sosyal hayattan bahsediyorum.

Dünyada takip ettiğiniz rock müzisyenleri ve gruplar hangileri?

Tüm dünyada olduğu gibi ben de Metallica’yı çok seviyorum ve özellikle belirtmem gerekir ki tam bir James Hetfield hayranıyım.

İran halkının pop rock müziğine ilgisi nasıl? Ve İran’da ne kadar popüler?Matin 2 hanjare

Pop-Rock müziği İran’da pek popüler değildi ama açıkçası benden sonra halkın ilgisi çok fazla oldu. Günden güne daha da popüler hale geliyor.

Türk rock müziğini takip ediyor musunuz? Dinlediğiniz ve takip ettiğiniz rock müzisyenleri veya gruplar var mı?

İsim olarak tam hatırlamıyorum ama bir kaç güzel örneğini dinlemiştim. Ama Türkiye’den İbrahim Tatlıses, Ebru Gündeş, Mahsun Kırmızıgül ve tabii ki Tarkan’ı çok seviyorum ve onlarla birlikte çalışmayı, bir şeyler yapmayı isterim.


Neden Türkiye’ye açılmayı ve Türk müzikseverlerle buluşmak istiyorsunuz. Bu ilgi nereden kaynaklanıyor, biraz bahseder misiniz?

İki yakın komşu ülke olarak yüzyıllardır yan yana yaşamışız ve kültürlerimiz birbirinden etkilenmiş. Bu yakın etkilerden dolayı Türkiye’yi ve Türk insanını çok seviyorum. İyi kalpli ve çok samimi insanlar. Üstelik müziğe karşı saygılı ve müzikal anlayışları çok kuvvetli. Türkiye’den tüm dünyaya ulaşmak, sanatımı ve sesimi göstermenin etkisi daha fazla olacaktır.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

İnşallah, şarkılarımla ve yeni projelerimle Türkiye’de çalışmayı istiyorum. Ümid ediyorum ki Türk halkı beni kabul eder, kendilerinden destek istiyorum. Onlarla bir sahnede buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum

Erkekmagazin.com’a bu röportaj için çok teşekkür ediyorum.

Matın 2 Hanjare

Şarkılarını dinlemek için Youtube: matin2hanjarehmusic

Facebook Hesabı: MatinMoarefiM2H

 

 

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.