Kadınlar ne istemez

Yazar Erkek Magazin

kadınlar ne sevmezGündelik hayatta bir çok insanla karşılışırız. Doğal olarakta ilk önce dış görümüne ve çeşitli detaylarına bakarız. Bu durum sıradan bir karşılaşma dışında sosyal bir çevrede olursa insanların birbirlerinin detayına bakması kaçınılmazdır.

Biz erkekler her ne kadar fark etmesekte günlük yaşantımızda karşılaştığımız veya yeni tanıştığımız bayanların derin süzgeçlerinden geçeriz. Bizi öncelikle dış görünümümüzle değerlendiren kadınların belli başlı takıldıkları detaylar vardır.

Herşeyden önce bir bayan karşısında ki erkeğin temizliğine dikkat eder. Bu hususta bakacağı ilk yer ellerimiz ve tırnaklarımız olucaktır. İletişim için en öncelikli kullandığımız ellerimiz gün içinde heryerle temas içinde olduğu için temizliğe en ihtiyaç duyduğumuz uvzumuzdur. Bu nedenle el temizliğine büyük önem vermeliyiz. Bir başka detay dişlerimiz. Gülerken hatta konuşurken bile ortaya çıkan dişlerimiz bayanların en çok dikkat ettikleri arasındadır. Sarı, çürük dişlerle bir bayana karşı bakarak gülmek ona saygısızlık hatta hakaret anlamı içermektedir. Ayrıca fırçalanmayan dişler ilerleyen zamanlarda çürüyerek konuşurken kötü kokulara sebep olur.

Bir diğer dikkat ettikleri konu ten kokumuzdur. Erkekler metabolizmaları sebebiyle çabuk terlerler. Koltuk altı temizliğine önem vermeyenler bu fizyolojik olayın kurbanı olabilirler. Etrafa yaydıkları ter kokusu kadınlar için inanılmaz itici gelir. Yalnızca kadınlar içinde değil çevresinde ki bütün insanlar için aynı durum söz konusu olabilir. Bu yüzden koltuk altı temizliğine önem verip naturel, ağır olmayan parfümler kullanılmalıdır. Saç ve sakal tıraşıda kadınların dikkat ettikleri hususlardandır.

Ense tıraşı yapılmış düzgün temiz saçlı, sakalları ise yüz hattına uygun ve düzeltilmiş olmalıdır. Bunun yanında aşırı kıl ve tüy yoğunluğu olan erkekler bayanlara itici gelmektedir. Göğüs tüyleri boğazına kadar uzamış olan erkeklerin bu bölgelerinide temiz tutmaları gerekmektedir.

Giyim kuşam konusunda da kadın süzgeçinden geçen erkeklerimiz bu konuda kıyafetlerine de özen göstermelidir. Bayanların hiç hoşlanmadığı tarz; yumurta topuk ayakkabı ve gayriciddi olan klasik takımlar. Bu yüzden erkeklerin iş yaşamı dışında günlük hayatında pek tercih etmemesi gerekir klasik giyimi. Ayrıca altın takılar, tesbih gibi aksesurlarda bayanlara itici gelmektedir.

Yasin T.
Erkek Magazin Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.