Kamuflaj Trendi

Kamuflaj modası ve trendleri

Paylaş

Stil ve Gezi Yazarı

Yeni moda sezonu başlarken garanti edilecek bir trend varsa o da askeri tarzın modaya etkisidir. 2014-2015 sonbahar-kış sezonunda askeri baskıların haricinde kamuflaj desenleri de ön plana çıkıyor. Askeri tarzı kıyafetlerimiz de görsel açıdan ve ya formal gözükmek için kullanabiliriz.  AW14 sezonu farklı bir sezon değil.

Bu sezonun eğilimi geçen senede olduğu gibi podyumda mankenlerin giydiği kıyafetlerin dominant karakterli erkekleri yansıtması üzerineydi ve önümüzdeki askeri baskılara, daha koyu renk karışımlarına ve floral desenli kıyafetlere ilgiyi arttıracağı yönünde bir gösterge sundu.

Kamuflaj Trendleri

Askeri tarzın şık bir şekilde yansıtılması için koyu ve tanınabilir renklerin uyumlu olması gerekmektedir. Her tasarımcı kendi kamuflaj tasarımlarını yaratırken modern bir soğuk hava görünümünü yakalan parçalar daha çok tercih ediliyor ve daha geniş kitleye hitap ediyor.

Lou Dalton, Mark McNairy ve Valentino gibi tasarımcılar sırasıyla gömlek, pantolon ve dış giyimde geleneksel haki-kahverengi ve petrol mavisi-buz mavisi varyantlarını çok iyi kullanıyorlar. AW14 sezonunun en büyük savunucuları arasında gösterilebilirler.

kamuflaj modası tasarımlarıBu deseni erken benimseyenler için bu yazı iyi bir haber olarak geldi.Bu eğilim sayesinde AW14 sezonunda şık duruşlar ve kombinler elde edeceğinizden eminim.Yalnız kullandığınız kamuflaj renklerine uygun pantolon,gömlek ya da ayakkabı giyerken renk uyumuna dikkat etmelisiniz.Desende az kullanılan tona yakın renkte ki kıyafetleri seçmelisiniz ki uyum bozulmasın.

Sercan Çam
ErkekMagazin Stil Yazarı

Gezmeyi çok seven, gezerken kültürel yemekleri yemeyi alışkanlık haline getirmiş, Türkiye'de ki bir kaç yemek yarışmasında derece almış gastronomi ve turizm işletme okuyan biriyim.

  1. Alper dedi ki:

    Eskiden Almanya’da asker yesili montlar vardi, kolunda Alman bayragi olan… Bir hayli modaydi o zamanlar. Simdi kamuflaj desenler trendy… Yukari soldaki pantolonu begendim; keske hangi marka veya magazadan bulabilecegimizi de yazsaydiniz. Nereden bulacagim simdi ben o pantolonu? 🙂

    • Erkek Magazin dedi ki:

      Bahsettiğiniz kamuflaj pantolon renk ve desen olarak çok güzel tasarlanmış fakat yaptığımız incelemelerde maalesef markasını bulamadık. Ama buna yakın desenleri bulmak mümkündür. Bu konuda bir galeri hazırlamaya çalışırız. Teşekkürler

  2. alt taraftaki fotoğrafta sol üstte gri ve mavi tonlu olan pantolonun markası nedir ona kesinlikle ulaşmak istiyorum!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.