Haftanın Trendi: Kare Kare

ekose desen kumaş örnekleri

Paylaş

Stil ve Gezi Yazarıİlkokul sıralarındayken okul üniformamda ve sıra örtümde rastladığım geometrik desenler, ilkokul ve lise dönemimde modaya dair en sevmediğim trend olmuştu.

O karışık yapı, renk uyuşmazlığı ve tahmin edersiniz ki yaşım küçük olduğundan dolayı ve çabuk kirlettiğim için annemin temizlerken bana sarf ettiği sözleri geometrik desenlere sahip parçaları sevmememe neden oldu.

Ne zaman lise bitti kendimi üniversite yaşamının içinde buldum ve artık büyüdüm dedim kendi kendime.

ekose-desenlerBu arada moda haftalarını takip ederken çeşitli markaların ilgimi çeken koleksiyonlarında geometrik desenlere sahip kumaşlardan ortaya çıkartılan tasarımların baş rolde olduğunu gördüm. Hemen gidip dolabım için bir kaç tane lazer kesim tasarıma sahip gömlek aldım. Bu aldığım parçaları basic hırkalarla ya da Merinos yününden ince triko kazaklarla birleştirerek ortaya bana göre şık kombinler çıkardım. Bu sayede üniversite yaşamında soğuk havalarda akşam arkadaşlarla kahve içmeye giderken veya hafta sonu aile yemeğinde rahatlıkla kullandım.

Daha sonrasında modaya bakış açımı değiştiren markalardan Versace ve Gucci‘nin kullandığı tasarımlara hayran kaldıktan sonra bu harika geometrik desenleri dolabımdan hiç eksik etmedim.

Sizinde yaşadığınız gibi alışveriş merkezine gidince o kadar marka ve model arasında karar vermekte çok zorlanıyorum. Kararımı netleştirecek en önemli unsur olarak kendime yakıştırmak olduğunu düşünüyorum.Tabii ki o sezonun moda trendini de göz ardı etmiyorum.

ekose-desen-ornekleri

2014 Sonbahar-kış sezonunda gözlemime göre geometrik desenlerin en şık temsilcisi kareler oluyor.

Sizlerde açık renklerin fon olarak kullanıldığı üzerinde pastel tonlarla yaratılan karelerin kullanıldığı triko ve ya gömlekleri tercih edebilirsiniz.

Mudo City’nin FTS 64 koleksiyonu bu konuda çok başarılı.Gidilip görülmeyi hak ediyor. Ayrıca Versace’in lazer kesim tasarımları karelerle karşımıza çıkarken, Oscar de la Renta’nın kareleri sezonun en dikkat çeken desenini bizlere sundu.

Sercan Çam
Erkek Magazin Stil Yazarı

Gezmeyi çok seven, gezerken kültürel yemekleri yemeyi alışkanlık haline getirmiş, Türkiye'de ki bir kaç yemek yarışmasında derece almış gastronomi ve turizm işletme okuyan biriyim.

 1. Ahmet dedi ki:

  Resimdeki kareli ceketi birkaç haftadır arıyorum benzer model bile göremedim yardımcı olabilir misiniz..

  • Erkek Magazin dedi ki:

   O resim bir koleksiyondan değil bu yüzden bulmak zor. Büyük bir ihtimal kışlık ceketler ön planda olduğu için mağazalarda da yoktur. Ancak benzerleri bulabileceksiniz ama trend devam ettiği için bahar koleksiyonlarında görebilirsiniz…

 2. Ahmet dedi ki:

  Çok teşekkür ederim sağolun yünede aramaya devam 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.