Kıllara Elveda-Epilasyon

Yazar Pervin Dinçer

Pervin DinçerBakım sektörünün gelişimi ve değişimi ile hem biz kadınların hem de siz erkeklerin yaşam tarzlarının da değişimine zemin hazırladı. Özellikle de sizin yaşam tarzınızda, kendinize yaptığınız ve yaptırdığınız uygulamalarda da farklılıklar kendini göstermeye başladı.

Eskiden bakım yapmaya çekinen erkek bugün kaşlarını da düzelttiriyor, cilt lekelerinde de çareyi uzman ellerde buluyor, kendisini rahatsız eden ben- yağ butonlarını da korkmadan aldırıyor. Ve artık erkek kendini modern erkek olarak tanımlıyor. Kadınların da bu bakımdan etkilenmediğini söylersek fena halde yanılmış oluruz.

Son dönemlerde ise erkeklerin en sık başvurduğu uygulamalardan biri de epilasyon yaptırmak. Erkekler de kadınlar da artık ?kıllı? erkekleri beğenmiyor. Siz de kendinizi beğenmiyorsanız uzmana başvurabilirsiniz.

Gelelim nasıl Uygulandığına;

lazer epilasyonBenden size dost tavsiyesi lazer epilasyon yaptırmak istediğiniz yerin öncelikle sağlık kuruluşu olup olmadığına dikkat edin. Lazer epilasyonda cihaz ve kullanıcı çok önemlidir. Herkese aynı lazer sistemi kullanılmamalıdır. Lazer epilasyon sistemleri kişinin ten rengine ve kıl yapısına göre seçilmeli, aksi durumda kıllarınız azalacağına çoğalabilir, veya kıllarınız sadece incelerek kalır?

Lazer epilasyon uygulaması yapılmadan önce 3 hafta ağda, epilatör, cımbız kullanılmamalı, jilet kullanıyorsanız 3-4 gün önceden yapılabilir. Bunun dışında bir diğer husus güneşlenmeyin ve solaryumdan uzak durun, eğer böyle bir durum söz konusu ise bunu mutlaka uygulayıcıya belirtin ona göre lazer sistemi tercih edilir ve cildinizde yanık, leke oluşumu engellenmiş olur? Uygulama sonrasında da mutlaka güneş koruyucu kullanın.

Lazer Epilasyon gözler özel koruma gözlükleri ile korunarak vücudun her bölgesine yapılabilir. Lazer epilasyon; günümüz teknolojilerinde kullanılan soğutma sistemleri ile acısız bir uygulamadır. Eskisi gibi uygulamalar saatlerce sürmemekte tüm vücut bölgesinin epilasyonu 1,2 saat sürmektedir. Lazer epilasyonda vücut bölgelerinde genelde seans aralıkları 8 haftada bir yüz bölgesi ise 4-6 hafta da bir tekrarlanmaktadır. Genelde vücut bölgesinde ortalama 4-6 seansta sonuç alınabilmekte, yüz bölgesinde daha uzun sürebilmektedir.

Lazer epilasyon da en iyi başarı açık ten koyu kıla sahip erkeklerdir. Lazer epilasyon tıbbi bir uygulamadır, sadece sağlık kuruluşlarında yapılabilir, kuaför güzellik salonu, güzellik merkezi gibi yerlerde yapılamaz, tercihinizi yaparken bunları da göz önünde bulundurmanız tedavinizin yarıda kalmaması için önemli?

Bu sayede istemediğiniz kıllardan kurtularak hem kendinizi daha rahat hissedecek hem de kadınları etkilediğinizi fark edeceksiniz.

Güzelliğinize?

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

 

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.