Koltuk Altı Terlemesi İçin Botoks

Yazar Pervin Dinçer

Pervin DinçerEn rahatsız etmeyen ter sadece alınteri…

İster kadın isterse erkek olsun her daim bakımlı olmak, her konuda temizlik ve bakımın beraberinde getirdiği güzelliğe dikkat etmek son derece önemli. Katıldığımız toplantılarda, yemeklerde, davetlerde ya da en basit bir arkadaş toplantısında her şey unutulabilirken geride sadece kokumuzun kaldığını unutmayalım.

Özellikle de erkeklerin ortak derdi kol altlarından elbiselere kadar sızan ter ve beraberindeki ter lekeleri. Nasıl da canınızı sıkıyor değil mi? Ne yaparsak yapalım kalıcı sonuçlar yerine günübirlik sonuçlar buluyorsunuz değil mi? Hatta günlük bile değil saatlik deodorantlar ter kokularını yok ederken elbiselerinizin kol altlarında kalan sarı renkler ise günün geri kalanını sarartıp bırakıyor sanki. Üstelik kol altlarından ter lekelerinin göründüğü erkekler hem rahatsız oluyor ve rahatsız ediyor hem de bakımsız görünerek bütün özgüvenlerini kaybediyorlar.

koltuk altı botoksÖzellikle yaz aylarında sıcaklardan korunabilmek için tercih ettiğiniz açık renk t-shirtlerinizin kol altlarında kendini gizleyen ter lekeleri kollarınızı kaldırmadan robot gibi hareket etmeye zorluyor elbette. Ah o herkesi toplumdan kopartıp asosyalleştiren ter kokusu yok mu? Bir de o ter kokuları yüzünden gizliden gizliye kol altlarınızı koklayıp durdunuz. Üstelik utanıp kaçacak yer aradınız, köşe bucak saklanıp durdunuz. Ama size harika bir haberim var. Koltuk altına yapılacak botoks sayesinde ne elbiselerinizdeki ter lekeleriniz kalacak ne de ter kokusu yüzünden kaçacak delik arayacaksınız. Bu uygulamayla kollarınızı özgür bırakmanın tam zamanı.

Sadece kırışıklarda etkili olduğu düşünülen botoks uygulaması, aşırı terlemede de kullanılıyor. Ayak tabanı, kol altı terlemesi ve avuç içinde birçok hekim tarafından kullanılıyor. Uygulamadan önce terleyen bölgeyi belirlemek için cilde baticon tarzı ürün sürülüyor, ardından mısır nişastası kullanılıyor. Terleyen bölge mor renk olarak belirleniyor. Ardından hazırlanan botoks karışımı, ince uçlu iğnelerle kişinin uygulama yapılacak alanı lokal anestezik kremle uyuşturulduktan sonra enjekte ediliyor. Etkisi 48 saat içerisinde ortaya çıkıp 15 gün içerisinde aşırı terlemenin önüne geçiliyor. 8 ay kadar etkisi sürüyor ve kişinin isteğine bağlı olarak uygulama tekrarlanabiliyor. Kim derdi ki botoks baş belası ter kokusundan kurtaracak diye.

Günümüzde birçok kişi bu uygulamayı tercih ediyor. Özellikle yoğun tempoda çalışan erkekler gerek iş toplantılarında gerekse özel buluşmalarında kötü bir görünüm olmaması adına tercih ediyorlar. Siz de terlerinizin uçup gitmesini istiyorsanız kafanızda soru işareti kalmadan gönül rahatlığı ile bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Ama benden sizde bir hatırlatma uygulama yapacak uzmanı ve merkezi dikkatle seçerek daha kısa sürede daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Güzelliğinize?

Pervin Dinçer
ErkekMagazin Bakım Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.