Lazer Epilasyonla Çözüm

Yazar Pervin Dinçer

Pervin DinçerEskiden bakım ve erkek kelimeleri aynı cümle içinde pek kullanılmazdı. Fakat teknolojik gelişmelerin yanında siz erkeklerin kendine daha fazla zaman ayırması ve bakımın sadece biz kadınlara ait olmadığını düşünmeniz sizin özgürce bakım yapmanızı sağladı. Öyle ki bakı konular hiç konuşulmazken şimdi o konuya çareler üretiliyor. Bunlardan biri de epilasyon.

Peki, son dönemlerde en çok tercih edilen lazer epilasyon ayrıntıları neler? Vücuttaki melanin hedef seçildiği lazer epilasyonda, melanin yoğun olduğu koyu ve kalın kıllarda başarı oranı oldukça yüksek. Melanin sadece kıl yapısında değil aynı zamanda cildimizin üst tabakasında da yer alıyor. Uygulamanın başarılı olmasını sağlayan diğer bir faktör ten rengi. Ten renginiz koyu ise cildin yüzeysel tabakasındaki melanin fazla olduğu için uygulamanın yan etki riski yüksek olabiliyor. Bu yüzden lazer epilasyon amacı ile verilen enerji de dağılacağından başarı oranı düşebiliyor.

Erkeklerde Lazer EpilasyonYüz, kol altı, ve bacak bölgeleri erkeklerin en çok tercih ettiği bölgelerin başında geliyor. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen erkeklerin seanslardan önce ve sonra dikkat etmesi gereken durumları sıralayabiliyoruz. Uygulamadan önce solaryum ve güneşlenmekten kaçınmalısınız. Son 6 ay içerisinde Reacutone kullanan kişilere lazer epilasyon uygulaması yapılmamalı. Uygulama sonrası güneşlenmemelisiniz ama yüksek koruma faktörlü kremler kullanabilirsiniz. Uygulama sonrasında ılık duş alabilirsiniz ama kese, peeling gibi uygulamalardan önerilen sürelerde uzak durmak sizin avantajınıza olacaktır.

Lazer epilasyon sayesinde ?kıllı erkek? olmaktan kurtulacaksınız. Lazer epilasyon uygulamasında açık ten koyu kıla sahipseniz daha şanslı olduğunuzu söyleyebilirim. Çünkü en iyi başarı sizde alınıyor. Lazer epilasyon tıbbi bir uygulamadır, sadece sağlık kuruluşlarında yapılabilir, kuaför güzellik salonu, güzellik merkezi gibi yerlerde yapılamaz, tercihinizi yaparken bunları da göz önünde bulundurmanız tedavinizin yarıda kalmaması için önemli?

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.