Metroseksüel Türk Erkeği

Yazar Erkek Magazin

Pashazade RagıpGüney Amerika stil magazin dergisi Wapa Magazine tarafından yapılan araştırmayla, Metroseksüel yani bakımlı erkek kategorisinde Türk erkekleri 1’nci sırada çıktı.

Araştırma nasıl yapılmış bilmiyoruz çünkü açıkçası sonuç çok şaşırtıcı ve arada büyük bir fark bulunuyor. Türk erkekleri ortalama 18 saatini kişisel bakıma ayırırken, ikinci sırada bulunan Güney Koreli erkekler ise sadece 8 saatlerini kişisel bakıma ayırıyorlar. Bu ortalamayla ne İtalyan erkeklerinin ne de Fransız erkeğinin esamesi bile okunmuyor. var . Yani en yakın rakiplerimize 10 saat fark atıyoruz.

Erkek BakımAraştırma en başta Türk erkeğinin elbise seçiminde gösterdiği özeni öne çıkarmış. Daha sonra ise epilasyon, saç bakımı ve parfüm kullanımını öne çıkarmış. Tabi bu araştırmada kişisel harcamaların da ön planda tutulduğu aşikar.

Diğer sonuçlara göre 8 saat ile Güney Koreli erkekler ikinci sırada daha sora sırasıyla Japon ve Brezilyalı erkekler yer alıyor.

Ünümüz Güney Amerika’ya kadar gitmiş. Artık Alman Helga’lardan sonra Güney Amerika’dan da Matilda’nın “Türk erkeği çok sıcak” ve “Türk erkeğine bayılıyorum” türünde gazetelerin sayfalarını süsleyecek pozlar gelir.

Hürmetler

Pashazade Ragıp
Erkek Magazin Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.