Moda nedir, ne değildir?

Moda Nedir

Paylaş

Aydın YıldırımModa nedir? Moda giysi midir, giyinmek midir, moda zengin bir elbise dolabı mıdır? Bir soru daha; Moda yuvarlak yüzünüze Di Caprio görünümü vermek için saçınıza uyguladığınız kavis midir? Moda nedir? Evet cevap veriyorum; moda hayattır, yaşama biçimidir ve bu hayattaki tercihlerimizin tümüdür.

Hepimiz farklı hayatlar yaşıyoruz, iş hayatlarımızdaki statülerimiz, aile yapılarımız, sosyal hayatta ki rollerimiz, sürekli birileri ve ya bir şeyler ile birlikte iletişim halindeyiz, döngü içindeyiz. Hayatımızı idame noktasında çoğu zaman farklı psikolojik haller içinde buluruz kendimizi. Mesela planlı bir günü özverili bir sadakat eşliğinde tamamladığım zaman benden mutlusu olamaz ve bu davranışlarımdan tutun kullandığım kelimelerin seçimine hatta ertesi günkü kravatımın rengine kadar yansır.

Moda Nedir

İşte her insan böyledir, her halimiz, hayat tarzımıza, modaya yansımakta. Biz karşıdaki insanda çoğu zaman moda ile izlenim bırakırız, bazen saçlarımızı yapar güzel kıyafetler ile moral bulmaya çalışırız ki o zamanda en iyi arkadaşımız olur moda.

Moda bizim hayal gücümüzün vücut bulmuş halidir, her hayat biraz modadır.

 

Aydın YILDIRIM
Erkek Magazin Yazarı

  1. Adiniz (zorunlu) dedi ki:

    kesinlikle katılıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.