Not: Beni Okuyun

Yazar Aydın Yıldırım

Aydın YıldırımMerhaba

Evet doğru okudunuz, başlığımızda kocaman NOT: BENİ OKUYUN yazıyor..

O halde bu başlık önce, ayna karşısında kendisi ile ağız dalaşı yapan arkadaşlara, sonra siz değerli okuyucuya gelsin 🙂 Affola ama ben konuya hemen dalacağım; konu matematik değil çok meraklanmayın, aynı çatı altındayız

DERSİMİZ: MODA

KONUMUZ: İYİ GİYİNMEK

Ben maddelerimi sıralar iken siz kahve falan içmeyin mümkünse, ciddiyet isterim !

Ne giyeceğinizi önceden planlayın!

beni okuyunSabah işe ya da akşam önemli bir davete gitmeden önce ayna karşısında stres yaşayıp yanlış kararlar vermekten bıkmadınız mı?  Belli ki son anların insanı değilsiniz. O halde bulduğunuz en küçük anı ertesi gün ne giyeceğinizi planlayarak değerlendirmeye ne dersiniz?

Ne giyeceğinizi önceden planlamak hem zamandan tasarruf etmenize hem de daha iyi giyinmenize yardım edecektir. Çünkü önceden düşünerek alternatiflerinizi daha rahat gözden geçirebilir ve daha doğru kararlar verebilirsiniz.

Kahve içen yok dimi, bakıyorum !

Gözlemleyin!

Stilini beğendiğiniz ve neden benim de böyle stilim yok dediğiniz isimler yok mu? Peki görünüşünü o kadar takdir ettiğiniz halde niçin stillerinden ilham almıyorsunuz ?

Stilini beğendiniz isim oyuncu, şarkıcı, hatta bir moda blogger’ı bile olabilir. İnternet gibi bir kaynağa artık bu kadar kolay ulaşabiliyorsak, nimetlerinden de faydalanmalıyız. O çok beğendiğiniz isimlerin kombinlerinden yola çıkarak siz de daha akıllı kombinler yaratabilir; böylece alışverişlerinizde daha akıllı parçalar almaya yönelebilirsiniz.

Kıyafetlerinize iyi bakın!

En pahalı ya da günün modasına en uygun parçaların bile gerekli bakımı görmediklerinde üzerinizde güzel durmayacağını biliyor musunuz? Neden derseniz hemen şöyle açıklayalım; tişörtten şala, kolyeden ayakkabıya, aklınıza gelebilecek her parça, giyildikçe eskiyor. Eskidikçe de o ilk günkü albenisini ve duruşunu yitiriyor.

Rengi solmuş, beyazı griye dönmüş bir tişört düşünün; zamanında ona ne kadar para verdiğiniz artık önemli değil. Çünkü o artık bambaşka bir tişört!

Satın aldığınız tüm giysilere iyi bakın; yıkama ve saklama koşullarına özen gösterin. Hem onları yıllarca kullanma şansına erişin, hem de hiçbir zaman özensiz görünmeyin.

Aksesuar kullanmaktan çekinmeyin!

Ayna karşısında saatler harcamanızın nedeninin belki de bir şeyleri eksik bırakmanız olabileceğini hiç düşündünüz mü? Severek aldığınız o giysiler nedense her giymeye çalıştığınızda bir türlü içinize sinmiyor, hangi ayakkabıyla kombinlerseniz kombinleyin gözünüze hoş gelmiyor.

Bu demek oluyor ki aksesuar çekmecenizi sonuna kadar açmanın sırası geldi de geçiyor.

Giysilerinizi temiz ve ütülü saklayın!

Giymek istediğiniz gömlek ütülü olmadığı için kombininizi baştan aşağı değiştirmek zorunda kaldığınız günler olduğunu biliyoruz. Ne demiştik zaman çok değerli, siz de onu boşa harcamak istemiyorsunuz.

Veeeee

Söylenenleri bir kenara bırakın! Zayıf görünmek için bol giysiler giymek değil, doğru taktikleri bilmek gerekiyor.
Mesela baskılı tişörtleri düşman ilan edebilirsiniz.

Giydikleriniz, alışveriş alışkanlıklarınız ve gardırop düzeniniz kişiliğinizle ilgili ipuçları veriyor. Belki sizin bile farkında olmadığınız işaretler..son iki cümle biraz gizemli oldu.

 

Şimdi kahvelerimizi içebiliriz 🙂

Hoşça kalın.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.