Penis boyut tabusu

Yazar Erkek Magazin

Boyut sorunuToplumsal-ahlaki değerler ve kuralların yerleşmesinde önemli yer tutan penis boyu tabusu, erkek, erkeklik ve güçlü adam kavramlarıyla özdeşleşmiştir. Yine insanlık bu tabunun ve fetişe dönüşen organın penceresinden olaylara bakma aptallığına kapılmıştır. Çünkü erkek soyunduğunda sahnede olan kendisi değil penistir.

Erkek bedenine ister önden ister profilden baksın gözü sadece bir noktada odaklanır ve başrol oyuncusunun kaprisi de çoktur. İşte bu noktada hayat durur ve sadece iki kriter ön plana çıkar: Büyük ya da küçük.

PENİS BOYU TABUSU

Var Olmanın Dayanılmaz Hafifliği

Penisim normalden küçük mü?

İşte bu soru dünyada olduğu gibi ülkemizde de erkeklerin içini kemiren can alıcı ve kahredici bir sorudur. Yine bir çok anne ve baba da erkek çocukları için benzer bir kuşkuya sahiptirler. Her erkek egemen toplumda olduğu gibi ülkemizde en aşılmaz tabularından biridir penis boyu.

Penis boyutu günümüzde iyi eğitim almış kişiler arasında bile güç ve otoritenin göstergesi olarak kabul edilebilmektedir. Çünkü penis boyu erkek cinselliğiyle özdeşleşmiştir ve cinsel hazzın garantisi olarak algılanmıştır ve erkeklik gücü daha doğrusu bir güç sembolü haline gelmiştir. Aslında bu işin bir standardı yoktur.

Çünkü çeşitli ırklara ve farklı iklimlerde yaşayan insanlara göre penis boyu farklılık gösterir. Penis, Latince’de kuyruk anlamına gelmektedir. Penis kemiksiz erkeklik organıdır. Renk ve biçimi değişik olabilir. Sağa veya sola hafif eğrilikler gösterebilir.

Kısacası penis işlevsel olarak normalse boyunu kafaya takmaya değmez.

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliğinde Sorular ve Yanıtları

Penis boyu tabusu nasıl ortaya çıkmıştır?

Dinsel inanışa göre; Havva ile Adem incir yaprakları ile örtünmüşlerdir. Erkek kadının önündeki incir yaprağını kaldırarak kadını seyirlik bir objeye dönüştürürken; penisi görme ve gösterme ayrıcalığını da tekeline alarak bir tabunun doğmasına yol açmıştır.

Eski Yunan mitolojisine göre ise; Priapos tanrısal bir yaratıktır ve Zeus’un Afrodit’ten olma oğludur. Kısa ve çarpık bir bedeninin yanı sıra, neredeyse boyuna yakın ve yukarıya doğru kalkık duran kocaman bir penisi vardır.

Efsaneye göre Afrodit ve Zeus bu çirkin bebeği kimselere göstermemek için kırlara terk eder. Bağları, bahçeleri koruyan ve bereketi simgeleyen Priapos’u çobanlar bulup büyütür ve büyük penisine tapınır olurlar.

Çocuklarda penis boyu nasıl ölçülür?

Ama öncelikle ölçüm yöntemini iyi anlamakta yarar vardır. Penis elastik bir yapıya sahip olduğundan ucundan tutup gererek dipten uca ölçülmelidir.

Normal penis boyu kaç santimdir?

Doğumda ortalama 2.5 cm kadar olan gerilmiş penis boyu ergenlik öncesi dönemde 5-6 cm’ye kadar ulaşır. Ergenlikle beraber hemen hemen her erkek organının boyutu hakkında ciddi kuşkular, bunalımlar yaşar. Ergenlikte penis boyu yaklaşık iki kat artar ve ortalama 8-10 cm ye kadar ulaşır. Ereksiyonda bu değer yaklaşık iki katına çıkar ve ortalama 16 cm boyunda olur. Bununla birlikte penisin büyüklüğü kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Erekte penis boyu ortalama 16 cm olmakla beraber 11-18 cm arası penisler normal boyutlarda kabul edilebilir.

Penis boyu mu, penis kalınlığı mı önemlidir?

Fizyolojik açıdan ve cinselliğin verdiği hazzın doruklarına kısa sürede ulaşmak için penis boyunun verdiği psikolojik tatmin önemlidir ve kalın bir penis bu hazzı arttırıcıdır. Ama cinsellikte penis boyundan çok işlevi ağırlıklıdır. Yani duygusal birleşmenin olmadığı ve tam ereksiyon sağlayamayan bir erkek penis boyu normal olsa da partnerini mutlu edemez. Son tahlilde; iri bir penis uzun bir penisten daha işlevseldir. Çünkü 18 cm üstü penislergenelde ilişki sırasında zevk yerine acı vermektedir.

Penis boyu neden bu kadar önemlidir?

Penis boyu gerçekten önemlidir ama sağlıklı bir cinsel yaşam için tek başına yeterli değildir.Kadında döllenmenin olabilmesi için erkeğin spermlerinin kadın vajinasının arkasına ulaşabilmesi gerekmektedir. Bunun için ise 10 cm ve üzerinde bir penis boyu gerekmektedir.

Penis bilgeliği nedir?

Penis erkeğin cinsellikteki en önemli rehberidir. Çünkü karşısındaki kadını istemeyen penisin sertleşememe veya erken boşalma gibi sorunlar ile bu isteksizliği göstermesi doğaldır. İşte bu noktada penis bilinçaltı da olsa erkeğe bir mesaj yollamaktadır. Eğer erkek bu mesajı doğru algılarsa sorun yoktur ama eğer yanlış yorumlarsa cinsel hayatında ciddi sorunlar yaşayarak kusuru başka yerlerde aramaya başlayacaktır. Elbette cinsel arzu duymadığı kadınlarla birlikte olan tüm erkeklerin iktidarsız olmazlar. İşte bu yüzden penis büyük bir bilgedir ve yol göstericidir.

Türk erkeğinin ortalama penis boyu kaç santimdir?

Türk erkeklerinin penis boyu ortalama 14 cm’dir.

Penis boyu büyütülebilir mi?

Penis boyu cerrahi yöntemlerle en fazla 3-5 cm’lik büyütülebilir.

Penis boyu nasıl uzatılır?

*Cerrahi teknikler,
*Penis büyütücü vakum-ereksiyon pompaları,
*Penis protezleri,
*Yohinbine Fort Tb. gibi ilaçlar ile penis boyu uzatılabilir. ( Kesin bir tedavisi yoktur. )

Penis boyu neden tehditkardır?

Penis yapı olarak tehditkardır. Bir kadın vajinasını  açar ama bir erkek penisini çıkartır. Açmak ve çıkartmak çok farklı kavramlardır. Çünkü çıkartılan penis başka bir yere genellikle de vajinaya girme potansiyelini içinde barındırır ve bu nedenle de tehditkardır.

Penis boyu ile burun arasında ilişki olduğuna dair rivayet doğrumudur?

Penis boyu ile ayaklar, eller, burun ve parmaklar başta olmak üzere erkeğin vücudunun başka bölümlerinin uzunlukları arasında hiçbir bilimsel ilişki olmasa da, bir çok asılsız rivayet vardır. Bu nedenle penis boyu ileilgili espriler oldukça boldur.

Penis Boyu Hakkında Bilinmeyenler

*Erkeklerin %98’i penis boyunu büyütebileceklerini ve kalınlaştırabileceklerini hayal ederler.
*Erkeklerin %98’i gerçekte sahip olabileceklerinden daha küçük bir penisle hayatlarını sürdürdüklerine inanırlar.
*Yaygın olarak bilinenlerin tersine penisin büyüklüğü deri rengi ile ilgili değildir. Yani kısa boylu birinin penisi uzun boylu birininkinden daha büyük veya bir zencinin penisi bir beyazın penisinden daha küçük olabilir.

*Penis büyütmek için kullanılan Yohinbine Fort adlı ilaç doğal otlar ve baharatların karışımı ile elde edilmiş birformüldür. Bu ilaç penis içindeki süngerimsi dokunun hacmini arttırır. Sabah akşam düzenli alınmalıdır. Fakat garantisi yoktur, zararı da olabilir, bu nedenle kullanılmasını tavsiye etmiyorum.

*Penis içinde kanı hapsederek ereksiyon oluşturan ve bu penisi büyüttüğü ileri sürülen vakum pompaları ise penis sertleştiğinde içindeki kanı tutan kapakçıklarda ters basınç nedeniyle tahribata neden olmakta ve zarar verebilmektedir. Bu yüzden kullanılmasını tavsiye etmiyorum.

Penis boyundan memnun olmayan milyonlarca erkek çareyi operasyonlarda arıyor. Uzmanlar bu tip ameliyatların risklerine karşı uyarıyor ve “Boyutu abartmaya gerek yok” diyor. Geçtiğimiz hafta Rusya Ulusal Cerrahi Merkezi’nden Prof. Mihail Sokolşçik’in, ereksiyon halindeyken 5 santimetre olan bir penisi ilk kez kendisinin denediği yöntemle uzattığını açıklaması, penis büyütme ameliyatlarını gündeme getirdi.

Erkeklerin penis boyu konusunda hassas olduğu biliniyor. Cinsellikle ilgili bilgi hatlarını arayan Türkerkeklerinin en çok sordukları soruların başında da “boy” geliyor. Normal ölçülerini bilmeden bu konuyu kompleks yapan erkeklerimiz “büyütme” ameliyatlarıyla da yakından ilgileniyor. Birkaç yıl öncesine kadar sadece sağlık sorunları söz konusu olduğunda yapılan penis büyütme ameliyatlarına artık estetik amaçlarla da rağbet ediliyor.

Penis boyunun kısa olduğunu düşünen binlerce erkek, doktorların kapısını aşındırıyor.

KADINLARA NİSPET

Doktorlar, tamamen yanlış bilgilerle gelip ameliyat olmak isteyenlerin çoğunu normal ölçülere sahip olduğuna ikna edip geri gönderirken, ısrar edip ameliyat olanların sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Türkiye’de penis büyütme ameliyatlarını yapan doktorların az bir bölümü sadece estetik amaçlı isteklere cevap veriyor. Bu konuda uzman doktorlardan biri de, Türkiye’nin ilk üro-androloji hastanesi olan Hattat Hastanesi’nin kuran Prof. Dr. HalimHattat. Penis büyütme konusunu, Halim Hattat enine boyuna anlatıyor: “Son 3-4 yıldır hiçbir sağlık sorunu olmayan,normal ölçülere sahip oldukları halde penislerini büyütmek isteyen erkeklerin sayısında büyük artış var. Ayrıca kalınlığından memnun olmayan veya eğriliğinden şikayet edip bizlere başvuranların sayısı da giderek artıyor. Artık erkekler, ‘Kadınlar memelerini büyütüyor, vajinalarına bile estetik yaptırıyor, biz de penisimizi büyüttürelim yaklaşımındalar.

Avrupa Cinsel Fonksiyon Birliği’nin araştırmasına göre, normal halde 5 santim ve üstü, ereksiyon halindeyken de 11-20 santim arası normal ölçüler olarak kabul ediliyor. Ancak 11 santim ve üstünde boyutlara sahip olan erkekler bile ‘Arkadaşımınki daha büyük’ veya ‘Ne kadar büyük olursa o kadar iyi cinsel yaşamım olur’ diye düşünüyor. Normal penis ölçülerinden çoğunun haberi yok. ” Normal ölçülere sahip olan ve kendilerine başvuran erkeklerin çoğunu ikna edip ameliyat etmeden geri gönderdiklerini söyleyen Hattat, “Bir de penisinin ince olduğundan şikayetle gelenler oluyor ve onların isteklerini de yerine getiriyoruz. Kalınlaştırma ameliyatları çok daha basit ve risksiz” diyor.

4 MİLYARDAN BAŞLIYOR

Hattat penis büyütme ameliyatlarına psikolog, estetik cerrah ve üroloğun girmesi gerektiğini söylüyor; “Çünkü hassas bir ameliyat, operasyonun çok iyi şartlarda yapılması gerek. Ameliyattan sonra bir buçuk ay cinsel ilişki yasağı koyuyoruz. Çeşitli egzersizler veriyoruz.” En az üç saat süren, bazen 10 saat devam eden penis büyütme ameliyatlarından sonra cinsel fonksiyonlarda bir azalma olmadığını belirten Halim Hattat, ameliyat fiyatlarıyla ilgili de şu bilgileri veriyor: “Bu ameliyatlar, üniversite ve devlet hastanelerinde 4-5 milyardan başlar. Özel hastanede ise fiyatlar çok değişir.”

En fazla 4 santim uzatabiliyoruz

DOÇ. DR. MEHMET MUTAF

Penis ameliyatlarında uzman olan Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi ve Rekonstrüktif Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Mutaf da normal ölçülerde olmasına rağmen büyüttürmek isteyenlerle çok sık karşılaştıklarını söylüyor. “Bize penis büyütme için başvuran hastalarımızın neredeyse yüzde 80-90’ı normal penis boyutlarına sahip ama psikolojik sorunları olan insanlardır. Ben bu kişilerin ameliyat isteklerini geri çeviriyorum” diyen Mutaf, penis büyütme ameliyatlarının çok riskli olduğunu da şu sözlerle özetliyor: “Ciddi riskleri olan cerrahi girişim olduğu bilinmelidir. Anestezi komplikasyonları, kanama, yara iyileşme problemleri ve sinir hasarlarına bağlı his kaybı olabilir.” Mutaf, ameliyatla penisin en fazla 4 santim uzatılabildiğini söyleyerek ameliyat hakkında da bilgiler veriyor. “Günümüzde penis uzatma tekniklerinin en çok kabul göreni, penisi leğen kemiğine bağlayan asıcı bağların kesilerek penisin sertleşmesini sağlayan süngersi cisimciklerin dışarı çekilmesi şeklinde yapılmaktadır.” Mehmet Mutaf, ameliyat sonrası için de “İyi yapılmış bir operasyondan sonra hiçbir fonksiyon kaybı beklenmez. Tersine, özgüven artışı ve dolayısıyla cinsel fonksiyon ve libidoda düzelme gözlenir”diyor. Mutaf son olarak şu tavsiyelerde bulunuyor: “Ereksiyon halinde iken 10 santimden daha küçük penisi olan vecinsel eylem sırasında zorluk yaşayan hastalara penis büyütme ameliyatını öneriyorum. Ama normal penis boyuna sahip olan hiçbir kimseye yapılmasını doğru bulmuyor ve onaylamıyorum.”

Problem peniste değil kafada

DR. ZİYA SAYLAN

Almanya’da kendi estetik kliniğinde penis büyütme ameliyatları yapan Türk doktor Ziya Saylan yıllarca yaptığı penis büyütme ameliyatlarını 4 yıl önce bıraktığını belirtiyor ve şunları anlatıyor: “Yüzde 50 vakada problem cinsel organda değil kafada, yani ne kadar başarılı olursanız olun hasta memnun kalmıyor. Hastaların yüzde 20’si bozukluğunu penis büyütme ile telafi etmeye çalışıyor. Bunu bize ameliyattan önce söylemiyorlar. Sonra da ‘Erkekliğim kayboldu’ diyorlar. Erkekliğin ameliyat nedeni ile kaybolması teknik olarak imkansız, ameliyatta sadece deri ve deri altı uzatılıyor veya kalınlaştırılıyor. Esas organa dokunulmuyor. Uzatmada ise bir ağ kesilip penis sarkıtılıyor. Bazı hastalar psikolojik nedenlerle ameliyat gecesi cinsel temasta bulunup bütün dikişleri açıp dokuyu parçalıyorlar. Ayrıca araştırmalara göre kadınlar büyük organ istemiyorlar. Vajinanın his alan kısmı dışarıda, içeride his sinirleri çok az ve hatta hissetmiyorlar. Bu nedenle erkeklerin bu takıntısı yersiz.”

Saylan “Penisi kalınlaştırmak için enjekte edilen yağ dokusu yüzde 60 oranında sertliklere ve pütürlere neden oluyor. Az da olsa kireçlenmeler ve iltihaplanmalar da mümkün. İngiltere’de 2 hastada cinsel organları iltihaplanma sonucuameliyatla ampute edildiler ve milyonluk davalar hala devam ediyor. Eğer uzatmada penisin bağları kesilirse hastalarda cinsel organın stabilitesi bozuluyor ve sağa, sola doğru da oynamaya başlıyor ve bu cinsel temas esnasında büyük problemler doğuruyor” sözleriyle de ameliyatın yan etkilerine dikkat çekiyor.

CİNSEL TIP DERNEĞİ
w w w . c i n s e l t i p . o r g
“Sağlıklı ve Mutlu Bir Cinsel Yaşam İçin…”

İlgili Yazılar

13 Yorumlar

musa 18 Kasım 2014 - 10:47

penisimin 10 santim kalınlığı 2 santim hem uzatmak hem kalınlastırmak istiyorum ne olur bana yardım edin bide ameliyatı sigorta karsılarmı

Yanıtla
Erkek Magazin 18 Kasım 2014 - 13:47

Sayın üyemiz, Sgk konusunda bildiğimiz kadarıyla yaralanmalar gibi konuları karşılıyorlar. Bu konu keyfi olarak görüldüğü için zor olabilir. Olması gerekirdi ama sağlık sistemimizin kendisi sağlıklı değil…Yine de bu konuda çalışma yapan sağlık kuruluşlarına başvurmanız gerekiyor. Sakın ola ki; doğal yoldan, yok haplar vesaire kullanmayın…uzman bir hekime başvurun…

Ama size tavsiye “Yelkenliyi götüren yelkenin büyüklüğü değil, rüzgarın şiddetidir” demişler…

Yanıtla
Abdulsamet 06 Ağustos 2015 - 18:54

16 yaşındayım penisim kısa 5 uzun 13 cm ama uzun haldeyken nerdeyse karnıma değiyor 90 derece yukarıda sonra yavaş yavaş iniyor ve ergenliğe girdiğim halde çekince gelmiyor uykudayken geliyor ne yapmalıyım 1 sene önce ergenliğe girdim

Yanıtla
Cüneyt 17 Aralık 2015 - 01:17

Merhaba, erkekler bu konuyu neden bu kadar kafaya takıyor anlamış değilim. 10cm yeterli bir penistir size tavsiye daha sert bir penise nasıl sahip olabilirim bunun için birşeyler yapın. Sertleşme olarak problem yaşanmadığı sürece herhangi bir sorun olmaz. Çünkü vajinanın uyarılması için 10cm penis yeterlidir gerisi sizin performansınıza kalmıştır.

Yanıtla
Ali S A 25 Mayıs 2016 - 21:33

Penisim kucuk. Aslinda boyuma gore uzun bile sayilir. Fakat kalinlik acisindan esimi tatmin edemiyorum. Hizli ve seri olsam da onu orgazm a ulastirmakta zorlaniyorum. Cinsellikten sogudum. Evlilikten önce böyle hissetmiyordu. Kendisini kalın ve uzun nesnelerle tatmin ettigini saniyorum. Bu onun zevk skalasini degistirmis olabilir mi?

Yanıtla
Erkek Magazin 30 Mayıs 2016 - 23:02

Evlilikten önce buna benzer bir şikayeti olmadığına göre, büyük bir ihtimal rutin bir cinsel hayatınız var. Açıkça konuşmanızda yarar var. Karşılıklı konuşmanız daha mantıklı.

Yanıtla
mert 17 Ekim 2016 - 14:22

Bencede bu kadar kafaya takılmamalı 🙂

Yanıtla
Erkek Magazin 11 Mart 2017 - 19:31

Kesinlikle haklsınız

Yanıtla
kadir 10 Mart 2017 - 14:39

Merhaba penisimin boyu ereksiyondayken 16 cm ama ereksiyona girmeden cok kucuk 4 cm sizce bu normal midir herhangi bir sorun varmidir acaba

Yanıtla
Erkek Magazin 11 Mart 2017 - 19:31

Son derece normal, rahat olun!

Yanıtla
sefa 11 Mart 2017 - 15:48

merhaba 27 yasındayım penısım boyu 8 cm penısım cok kucuk olduqu dunusuyorum vede cok ınce 2 ay sonra duqun yapacaqım bana bır seyler onermısın ınık halı 3 santım gerdek qecesınde bırsey yapamam dıye korkuyorum bızı bır uzaman yada sızden bır bılqı alabılırmıyım

Yanıtla
Erkek Magazin 11 Mart 2017 - 19:30

Penisin boyutundan çok, işlevini yerine getirmesi önemlidir. Sizin açınızdan problemli olan şey boyutu değil, bu konuda kafanızda oluşturduğunuz korkulardır. Lütfen bu konuyu kafanızdan çıkarıp atın ve rahat olun! Bir problem olursa ondan sonra bir uzmana başvurun.

Yanıtla
Wwqas 12 Ocak 2019 - 17:35

4 cm uzatsam yeter ama dogal karisim yokmu penise suruleccek psiko ilaclarinin. Yan etkisimi ne kullandigimdan beri boyum yavas uzuyor penisimin boyuda ondanmidir normalde hizli uzardi
Pp

Yanıtla

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.