Pierre Cardin?den moda devrimi

Yazar Erkek Magazin

Pierre Cardin Erkek Modası3 düğmeli ceketlerin yavaş yavaş tarihe karıştığı günümüzde modern erkeğin tarzını en iyi fark ettiren 2 düğmeli ceketler artık Pierre Cardin markasının da olmazsa olmazlarından. Pierre Cardin, SlimFit ve ModernFit modelleriyle 3 düğmeli ceket döneminin kapanışını gerçekleştiriyor.

Pierre Cardin?in Kış Koleksiyonu?na iki yeni kalıp, iki yeni stil eklendi. Yarım yüzyıldır modanın akışını belirleyen Pierre Cardin, kalıpların daraldığı bu dönemde çıkardığı iki yeni model SlimFit ve ModernFit ile müşterisine hem 3 düğmeli ceket döneminin kapandığı haberini veriyor hem de modaya yeni bir soluk kazandırıyor.

Artık, her şey küçülüyor. Küçülen kalıplar, daralan yakalar, pantolon ve ceket boyları? Yeni akımın trendleri?

Kişiyi daha sportif, daha slim ve fit gösteren bu yeni kalıplar artık 3 düğmeli, vatkalı ceketleri, pileli pantolonları, bol kesimleri hayatımızdan çıkartıyor. Öyle ki erkeklerin moda ve şıklık belirleyici artık 2 düğmeli dar kesimli takımlar oldu.

Pierre Cardin bu amaçla Türk erkeklerinin de rahatça giyebileceği iki yeni stil oluşturdu. Kış koleksiyonunda vitrinleri süsleyen bu yeni modeller oldukça ilgi görüyor.

ModernFit tanımının altında yer alan Two Fit modelleri, Pierre Cardin erkeğinin dar kalıpla tanıştığı ilk model. İki düğmeli bu ürün fit ama bir o kadar da rahat olmasıyla dikkat çekiyor. Kullanışlı, hafif ve modern bir kalıp olması sebebiyle, kısa sürede en çok tercih edilen modellerden biri olacağı kesin. Smokin?den günlük kıyafete kadar her an kullanılabilecek bu ceket modeli, takım elbiselerin dışında, tek ceket olarak da geniş bir zaman çerçevesinde, ihtiyacı karşılamaya yönelik, hem yünlü hem ipekli hem de koton kumaşlarda başarılı bir performans sergiliyor. Bunun yanı sıra Frensy pantolon modeli; pilesiz ve klasikten daha dar olmasına rağmen, klasik pantolon rahatlığının yaşanabileceği bir kalıp. Özellikle lycralı kumaşlardaki performansı, bu kalıbı vazgeçilmezler listesinde üst sıralara yerleştireceğe benziyor.

SlimFit tanımın altındaysa Chicago modeli oldukça cesur, modern, şık ve rahat bir model olarak öne çıkıyor. İnce yakaları, kollarındaki gerçek ilik düğmeleri ve fit bedeni ile gerçek bir Fransız asıllı İtalyan kalıbı. Diğer taraftan Boston modeli modern, şık ve rahat giyinmekten keyif alan dinamik, genç ve ruhu genç olan her erkeğin tercih edeceği bir ceket olma özelliği taşıyor. Bu model de, gelen yoğun talep doğrultusunda tek yırtmaçlı olarak çalışıldı.

Cessario ise, dünya trendleri doğrultusunda modifiye edilerek en son bugünkü haline getirilmiş bir ürün. İnce yakaları, kapaksız flato cepleri, daha fit bedeni ve daha kısa boyuyla, farklı etek ucu yuvarlağı sayesinde sahibini herkesten farklı gösterecek. Bir ceketten beklenen her türlü performansı mükemmel sergileyen bu model, rahatlığı ile de kullanımda tercih sebebi olacak. SlimFit tarzının bir başka modeli olan Marillo, slim fit ceketlerin altına giymek için tasarlanan ilk cesur slim fit pantolon. Yandan cepli ve pilesiz klasik görünüm altında farklı bir performans saklayan bu kalıp, pek çok modifikasyondan sonra onaylandı ve üretilmeye başlandı.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.