Sertleşme Probleminde Güncel Tedavi

Yazar | Tarih: 23 Ocak 2014 | 1 Yorum

Tuncay TaşSertleşme Probleminde Güncel Tedavi “Şok Dalga Tedavisi”

Sertleşme problemi, erektil disfonksiyon (ED), iktidarsızlık olarak bilinen hastalık geçmiş yıllarda erkeklerin utandığı bir sorun olmasına rağmen, günümüzde tabu değildir. Sağlıklı cinsel hayat artık yaşam kalitesinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Gün geçtikçe tedavi olan erkeklerin sayısı artmıştır. Peki doğru tedavi için nasıl bir yol izlenmelidir, tedavi kılavuzlarında güncel tedavi yaklaşımları ve doğru sıra nedir.

Birinci Basamak Tedavi

İlaçla tedavi (Oral farmakoterapi)
Yardımcı aletler
Vakum (negatif basınç)
Lastik bandaj (kanın geri dönüşünün engellenmesi)
Şok Dalga Tedavisi (Shockwave terapisi)

İkinci Basamak Tedavi

Penisiçerisen enjeksiyonlar
İdrar kanalından kullanılan ilaçlar

Üçüncü basamak tedavi ( penil protezler )

Damar cerrahisi
Yardımcı alet cerrahisi

Penis Şok Dalga Terapisi Nedir?

Şok Dalga TedavisiSon zamanlarda , düşük yoğunluklu vücut dışı şok dalga tedavisi sertleşme problemi yaşayan hastalar için yeni bir tedavi olarak önerilmiştir. İlk bilimsel çalışmalar, düşük yoğunluklu şok dalga tedavisinin sertleşme üzerinde olumlu fizyolojik etkisi olduğunu göstermiştir. Penis kanlanmasını artırdığı için erkekler üzerinde cazip yeni bir tedavi seçeneği olmuştur. Bu büyük ölçüde, kan akışını arttırır, yeni kan damarlarının yaratılmasına yol açar. İlaçsız, ağrısız, yan etki profili çok az, kalıcı çözüm imkanı sunar. Klinik veriler damar hastalığı tespit edilen sertleşme problemine sahip her 4 hastanın 3’ünün tedaviden yarar sağlayacağını göstermektedir .

Dünyada kullanılan cihazlar nelerdir?

ED 1000 EDSWT

Şok dalgaları ile yapılan ED1000 (EDSWT) terapisi, sertleşme problemi tedavisinde kullanılır. Tedavi protokolü doktorun önerisi ile değişmekle birlikte dünya genelinde 6 seans protokolü ya da 12 seans protokolü uygulanır. Her seans ortalama 20 dakika sürmektedir.

Renova LSWT

Şok dalgaları ile yapılan Renova (LSWT) terapisi, sertleşme problemi tedavisinde kullanılır. Tedavi protokolü doktorun önerisi ile değişmekle birlikte dünya genelinde 4 seans protokolü uygulanır. Her seans ortalama 20 dakika sürmektedir.

Dr. Tuncay Taş
Erkek Magazin Üroloji -Cinsel Sağlık Uzmanı

www.tuncaytas.com

Diger Konular

Paylaş

YAZAR: Tuncay Taş

Heildelberg Üniversitesi, Almanya, Heilbronn SLK Hastanesinde aldığı eğitim sonrasında, Türkiye’de başta Laparoskopi alanında olmak üzere kısırlık tanı ve tedavileri, erken boşalma ve sertleşme problemleri başta olmak üzere cinsel fonksiyon bozuklukları alanında hizmet vermektedir.

YAZILARI:

1 Yorum to this article

  1. Bold Saglik diyor ki:

    ED1000 Tedavisi Sertleşme Problemini İLAÇSIZ- YAN ETKİSİZ- KALICI olarak ve Kökünden Çözüyor. 20 şer dakikalık 6-12 seans tedavi ile sertleşme sorununu kalıcı olarak tedavi eden tıbbi yöntem Türkiye’de 20 ayrı merkezde. Kök hücreleri aracılığı ile damarları onaran ve yeni damar oluşturan ED1000 tedavisi erkekleri ilaçlara bağımlı olmaktan, ilaç yan etkilerinden ve kalp krizi riskinden kurtarıyor. Prostat hastalarında ameliyat öncesi ve sonrası, Şeker hastalığında, Tansiyon hastalığında, Kalp Damar hastalığında görülen iktidarsızlık ve sertleşme sorununda ED1000 Tedavisi kalıcı, yan etkisiz ve devrim niteliğinde bir çözüm sunuyor. Dünyada son 3 yıldır kullanıma giren ED1000 tedavisi Avrupa Üroloji Birliği tarafından sertleşme soeununda 1.BASAMAK TEDAVİ olarak artık öneriliyor.
    Başarılı ve kalıcı sertleşme peniste yeterli kanlanmaya bağlıdır. ED1000 Tedavisi peniste yeni damar oluşumu sağlayarak peniste kanlanmayı artırmakta, kalıcı ve maksimum sertleşme mümkün olmaktadır. ED1000 ile yapılan tedavi herhangi bir ön hazırlık yapmadan, İLAÇSIZ, YAN ETKİSİZ, AĞRISIZ, UZUN ETKİLİ ve DOĞAL bir sağlıklı cinsel yaşama geri dönmeyi sağlamaktadır.

    Türkiyenin Her Yerinden 444 5 647

Yorum yaz

Sosyalsorumluluk

Reklam