Süleyman Seba’yı Saygıyla Anıyoruz

süleyman seba

Paylaş

süleyman seba

Beşiktaş kulübünün efsane başkanı ve Türk futbolunun önemli değerlerinden Süleyman Seba vefat etti.

Kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz…

Süleyman Seba Hakkında

Süleyman Seba, 1926 tarihinde Sakarya’nın Hendek ilçesinde doğdu. İlk öğretimini Sakarya’da tamamlayan Seba, daha sonraki öğrenim ve yaşamınını İstanbul’da sürdürdü. İstanbul’da öğrenime başladığı Galatasaray Lisesi’nde 2 yıl eğitim gören Seba bu iki yılın ardından Kabataş Erkek Lisesi’ne geçerek buradan mezun oldu.

Süleyman Seba futbol hayatına Kabataş Erkek Lisesi’nin futbol takımıyla başladı. Daha sonra Beşiktaş Genç Takımı’na devam etti. Beşiktaş ve futbol aşkı nedeniyle İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ne başlamasına rağmen eğitimini sürdürmedi.

1946 yılında Beşiktaş A takımına yükselmesiyle birlikte başladığı profesyonel futbol hayatı 1954 yılına kadar devam etti. 

Futbolu bıraktığı yıllardan itibaren Beşiktaş kulübüne kendini adayarak, Beşiktaş kulübünün bugünkü günlere gelmesini sağlayan belkide en önemli değeriydi.

Beşiktaş’da 1984 ile 2000 yılları arasında başkanlık yapan Süleyman Seba, Beşiktaş Kulübü’nün iki onursal başkanından biridir.

13 Ağustos akşamı 2014 yılında hayatını kaybetti.

Güle güle sevgili başkan…Mekanın cennet olsun…

Vodafone Arena Süleyman Seba Stadı 

Süleyman Seba, 1947 yılında açılış yapılan İnönü Stadı’nın ilk golünü atarak tarihe geçmiştir. Yeni yapılan Vodafone Arena Stadı’nın bir yerinde mutlaka Süleyman Seba adının geçmesini diliyoruz. Vodafone Arena Süleyman Seba Stadı olmasını dileriz…

 

ErkekMagazin.com, Online Erkek Yaşam ve Stil Rehberi erkek modasından, bakımına sağlık, ilişkiler, otomobil, teknoloji, erkek mutfağı ve güncel konulara kadar makale ve haber içeriği sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.