Ünlüler göre aşk

Yazar Erkek Magazin

Ünlülere göre aşkSanat ve moda dünyasının ünlü isimleri, ‘aşk’ı tarif etti, hayatlarındaki önemini anlattı.

Seramik sanatçısı Günseli Kato, “Ben bir aşk kadınıyım. Aşkın kendine aşığım” derken, oyuncu Ayşe Tolga şairane bir tanım yaptı: Büyüdükçe aşklar daha baştan çıkarıcı olur; gizemli ve biraz pudralı…..

GÜNSELİ KATO (Sanatçı)

İmkansız bir şeydir

“Aşk lezzetine doyum olmayan kremalı bir pasta değil! Aşk yemek isteyip de yiyemediğim, olmak isteyip de olamadığım imkansız bir şey. İnsanın hayatı boyunca karşısına bir veya iki kere çıkar. Ben tam bir aşk kadınıyım. Aşk kadını olmak için çok aşk yaşamak da gerekmez. Aşka aşık biriyim, her yaptığım işi de aşkla yapıyorum.”

AYŞE TOLGA (Oyuncu)

Her aşkın aroması var

“Her aşkın bir aroması vardır. Mesela 17’nci yaşın o en taze kokusu da aynı ilkbaharın müjdecisi frezyalar ve nergisler gibidir. İçine taze çiğnenmemiş otların yemyeşil coşku dolu kokusu da karışır. İçine iç geçirmeler, ilk öpücükler gibi hafif vişnemsi kokuları da eklerseniz ilk aşkın kokusunu buldunuz demektir. Büyüdükçe aşklar daha baştan çıkarıcı bir hal alır; gizemli ve biraz pudralı…

ÖZLEM SÜER (Modacı)

Siyah gibi sonsuz

“Aşk karşındakine baktığında onu tanımlamak için kullandığın, her sıfatta kendini bulma halidir. Aşk bir aynadır aslında. Kendini karşındakinde gördüğünde yaşadığın buluşma halidir. Sonsuzluğu içerir. Siyah da tüm renklerin birleşimidir ve zamansızlığı simgeler. Aynı aşk gibi siyah da sonsuzdur. (Hülya dergisi)

İSMAİL ACAR (Ressam)

Boşlukta kaybolmaktır

“Aşk subjektiftir. Bir dervişlik, bir delilik, bir kaybolma halidir. İnsan için son derece doğal bir durum olan aşk aslında günümüzde hiç de normal yaşanmıyor. Aşkı bir renkle ifade edecek olursak bence aşkın rengi kırmızıdır. Kırmızı olgunluğu ve onun zirvesini temsil eder. Bir erkek için aşkın temsili kadın, kadın için de erkektir.

SERKAN SEDELE (Fotoğrafçı)

Aşk bence sonsuzluktur!

“Aşk ne bir tek kişi, ne tek bir cisim, ne de tek bir ögedir. Aslında her şeye karşı hissettiğim bir duygudur. Hayatın başlangıcının, varoluşun sebebi aşktır. İlk kez karşılaştığınız birine veya sokakta duran bir ağaca bile aşk duyabilirsiniz. Aşkın ciniyeti de olmaz, nesnesi de. Aşk sonsuzluğu içerir. Aşk bu deryada yanmaktır.

Kaynak: Sabah

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.