Yaz Aşkları

Yazar Gökçen Erdoğan

Gökçen ErdoğanTüm kışın yorgunluğunu, stresini, karamsarlığını gece gibi çöken her olumsuzluğu atmanın en iyi yolu tatil sefasına ?merhaba? demektir. Yorgunluğu atmak için yaşayacağımız küçük bir kaçamak tüm çekiciliği ile göz kırpıyorsa nasıl ?hayır? diyebiliriz ki? Sahil, kum, güneş ve denizin serinleten mavisinde hızlı çarpmaya hazır bir kalp. Belki de kışın yaşanan kırgınları, vazgeçilmezlikleri ya da klasikleşen ?ayrılsak da beraberiz? hikâyelerini geride bıraktıracak bir yaz aşkı, esen hafif rüzgarı gözü kapalı ama huzur içinde dinlemenizi sağlayabilir.

Yaz aşkı deyip geçmemek lazım aslında. Hem yıl içindeki tüm yorgunluk yaz aşkıyla uçup gidebiliyor hem de sadece yaz aşkı olarak kalmayabiliyor. Sık sık duyduğum ?yazın tanışmıştık? cümleleriyle biten evlilik hikâyelerine tanık olunca yaz aşklarının sadece yazla sınırlı kalmadıklarını artık hepimiz biliyoruz. Peki, yaz aşkı gelip çatınca neler yapmak lazım, ürkütüp kaçırmamak için ne adımlar atılmalı. Bir göz atalım bakalım yaz aşkı nasıl yazla sınırlı kalmaz.
İnsanoğlu yaz aylarında daha mutlu daha neşeli olur ve aşık olmaya zaten meyillidir. Bazen bir bakış bazen bir iltifat yeter bizim küçük kalbimizi çalmaya. Tatil mekânlarında kışın yılgınlığının atıldığını, daha hareketli, neşeli ve daha uzun gecelerin olduğunu da göz önüne alırsak zaten kalbinizi kaptırmaya hazırken tüm koşullar içinde yaz aşkınızı bulmanız an meselesi?

Adım Adım Yaz Aşkı Hikayesi

Yaz AşklarıÖncelikle kabul edilmesi gereken bir durum var. Yaz aşklarının kısa sürede var olduğunu unutmamak gerekir.( Kısa sürede başlar zamanlar daha uzun bir zamana belki de evliliğe dönüşür). Yaz oyunca yaz konserlerine, açık hava sinemalarına giderek daha güzel vakit geçirmeniz benim size ikinci tavsiyem. Birbirinizi boğmak yerine zamanın değerli olduğunu düşünmeyi de ihmal etmeyin.

İçinizden dans etmek geliyorsa soluğu pistte alıp dünyanın kahrını elinizin tersiyle içinde bulunduğunuz çemberin dışına atın. Geçmişten, eski aşklardan konuşmak sizi mutlu etmeyecek tam aksine yaz sıcağında serin bir nefes gibi gelen yaz aşkınızın darbe almasına neden olacak. Her ne kadar yaz aşkı ciddi olmayan bir ilişki gibi görünse de geleceği kimse bilemez. Belki de yaşlandığınızda başını dayayacağınız omur yaz aşkınızın omzudur kim bilir.

Zamanın Akıp Geçtiğini Unutmayın

Benim yaz aşklarına en büyük tavsiyem yazın kısa olduğunu hatırlatmak olur. Bu kısa zaman içinde birbirinize en doğal ama en güzel görünerek sahip olduğunuz tüm değerleri korumanız sizi daha mutlu edecek. Özellikle biz kadınların sonunun kısa vadede olduğunu düşündüğümüz yaz aşkı da olsa, planlar yapmadan tadını çıkarmamız gerektiğiniz bu kez vurgulayayım. Bazı evliliklerin başlangıcı yaz aşkları olsa da bazılarının ki ne yazık ki mevsimle sınırlı kalıyor. Ama önemli olan mevsimle sınırlı kalanlarda dahi mutlu hatırlayabilmek.

Şüphesiz zaman su gibi akıp geçecek ve elimizde sadece yaşadıklarımız kalacak bir de somut anılar. Elinizde kalacakları en başında düşünerek hareket ederseniz en başta hafif kalp çarpıntılarıyla başlayan aşklar yüzde bir tebessüm bırakarak huzur verecek. Kısaca yaz aşkı deyip geçmemek lazım. Belki mutlu bir sonla bitecekler belki de bitmeyecek. Bence şimdi bırakın sonunu düşünmeyi, tutun elini yaz aşkınızın, ya denize girin ya akşam konserine gidin ya da en kötü ihtimal gidip bir alın karşınıza sesiniz kötü olsa da şarkı söyleyin? Ayrıca bugün evlilikle biten yaz aşklarına da selam olsun?

Gökçen Erdoğan
Erkek Magazin Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.