Yaza Hazırlık

Yazar Kayahan Çetinkaya

Kayahan ÇetinkayaMayıs ayına geldik ve herkesin aklında yavaştan da olsa yaz yer etmeye başladı, neden etmesin ki yorucu ve bunaltıcı bir kıştan sonra dinlenmek, deniz, kum, güneş ve tabi kızlar kulağa çok hoş geliyor. Tabi yaz ayı size dinlenmeyi, denizi, kumu ve güneşi verebilir ancak geri kalan kısmı size kalmış. Bende bu noktada yardımcı olacağını düşündüğüm bir kaç tavsiyeyi sizinle paylaşmak istedim.

Erkek kısa saç

Öncelikle sezon açıldı bu saate kadar spor yaptığınızı ve vücudunuzu toparladığınızı var sayıyorum ancak eğer öyle olmadıysa, geri kalan kısmı yine size kalmış. En başta söylemeliyim ki saçınızı sakın sıfıra yakın kestirmeyin.

Evet doğru duydunuz her ne kadar havalar bunaltıcı geçecek olsa da kuaföre veya iyi bir berbere gidip yüzünüze yakışacak bir imaj oluşturmanız çok daha iyi bir fikir, sonuçta kısa kestirmek en kolayı.

Bir diğer nokta ise konumuz olan giyim. Ben her yaz severek giyindiğim ve her zaman önerdiğim keten gömlekleri bu sezon içinde şiddetle öneriyorum. Ayrıca ütüleme derdi de yok. Bununla birlikte şort giyinilmesi de göze hoş gelecektir.

Bunun dışında önceden parmak arası terlik giymezdim, ancak yazın vazgeçilmezi olduğu da bir gerçek. Yani arkadaşlar benim size önereceğim yaz kombinasyonu keten gömlek tabi t-shirt de olabilir, şort ve parmak arası terlik.

erkek giyim

Belki artık bunlar kulağa klasik geliyor ancak bu klasik anlayıştan çıkıp marjinal bir görüntü yaratacak olan seçimleri veya kombinasyonu yine sizler yapacaksınız. Sonuçta bu üçü üzerinizde Kenan İmirzalıoğlu?nun geçen yaz giyindiği şekilde mi yoksa mahallede top oynayan çocuklar gibi mi duracak sizin elinizde.

Yazımı bitirmeden önemli bir hatırlatma yapıyım. Eğer kışın spora gidip vücudunuzu toparlayamadıysanız kas yapımı için artık geç olduğunu maalesef belirtmek isterim, çünkü altı aydan önce gözle görülür bir şekilde hacimsel gelişim görebileceğinizi zannetmiyorum.

Sadece bu bir ayda yağ yakmaya yoğunlaşmanızı en azından fazla kilolardan olabildiğince kurtulmanızı öneririm.

 

Kayahan Çetinkaya

ErkekMagazin Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.