Yeni Dünya Kadınları

Yazar Pashazade Ragıp

Pashazade RagıpDünyada teknolojik gelişmelerle birlikte hayatımızda da hızlı bir değişim yaşıyoruz. Kuşkusuz bilgiye çabuk ulaşma ve globalleşme süreci de tüm insanların birden etkilendiği bir durumu ortaya çıkarıyor. Globalleşme ile birlikte insanların demokrasi isteklerinden tutun, özgürlükleri, yaşayış şekilleri, beklentileri, istekleri belli bir şekillenme doğrultusunda ortak bir değişime sürüklüyor.

Konumuz kadınlar olduğuna göre, kadınların bu değişime ayak uydurmaları, değişik beklentilere girmesi de doğal bir hal alıyor. Bundan bir kaç sene öncesine kadar, Türk kadını şöyledir, Rus kadını böyledir, Amerikan kadını buna benzer derken, bu ayrımı iletişim çağında ifade etmek neredeyse imkansız hale geliyor. Kadınlar daha özgür, beklentileri daha açık ifade ediyor, gördüğü hayatları arzuluyor ve de istiyor.

Artık Amerika’da kadınlar ne istiyorsa Türk kadını da aynı isteklere ve beklentilere sahip

Yeni Dünya KadınıBiz erkekler her ne kadar daha muhafazakar, daha tutucu ve geleneksel erkek konumumuzu sürdürsek dahi kadınların değişime daha fazla ayak uydurduğu açık ve artık bizden de değişmemizi istiyorlar.  Bir zamanların erkek ve koca kalıbını istemedikleri ortada. Anlayacağınız işimizi zor.

Bu söylediklerimin ışığında kadınlar bunu istiyor diye net ifade kullanmak henüz zor, unutmayın kadınları çözmek atomu çözmekten daha zor. Klasik bir erkek deyimi:)

Tüm bunların ışığında Fransız GQ dergisi ?Kadınlar nasıl bir erkek istiyor? diye bir araştırma yayınlamış.  İşte yeni dünya kadını, erkeğinden istedikleri, yeni yüzyılın şekillenen erkek tipi.

ERKEK NASIL OLMALI – YMIŞ 

İlk olarak güzel bir haberle başlıyoruz! Yeni kadın kaslı erkekleri istemiyor, yani geniş omuzlu, kas yığını erkekleri artık beğenmiyorlar. Kötü haber ise bira göbeğini de istemiyorlar. Öyle evlendik artık benim kadınımsın, gelsin maçlar, biralar, pizzalar ve 9 aylık hamile gibi balkon çıkarmış erkekler, kadınlar tarafından gündem dışı.

İstedikleri kas yapmaktan daha zor olan; ince görünümlü fit erkekler. Erkek modasında da gördüğümüzü üzere “strech” dar ve fit pantolonlar, ceketler bedene tam oturmuş filintalar.

Araştırmaya göre sakal ve bıyık tamamıyla ölmüş durumda. Sakal ve bıyık seven kadınların oranı sadece yüzde 2  olarak çıkmış. 25 yaşın altındaki kadınların ise sakalı ve bıyığı sevme oranı yüzde 0

Hadi sakalı bıyığı geçtim geçtim yıllardır bize aşıladıkları, bizim bile artık öyle olmalı, yakışıyor dediğimiz kirli sakalı bile neredeyse yarısından fazlası istemiyor. Bu oranda ki tehlike yüzde 44?e ulaşmış durumda. Kirli sakala 100 kadından 56’sı hala evet diyor. Şansımızı devam ediyor ama tehlike çanları çalmaya başlamış ki itiraf edeyim kirli sakalsız yapamıyorum ve kendimi çıplak gibi hissediyorum.

Yani ortaya çıkan şu ki kadınların büyük çoğunluğu her gün tıraş istiyor.

EPİLASYON, KILLI ERKEĞE HAYIR !

Artık bunu bekliyordum, kadınların çoğunluğu erkeklerde fazla kılı, tüyü sevmiyor. Yüzde 44?ü tamamen kılsız tüysüz erkekleri seviyormuş. 25 yaşın altındakilerde ise bu oran yüzde 63. En azından göğüs kıllarına laf etmeyenlerin oranı ise yüzde 49

Son zamanlarda erkeklere dayatılan epilasyon artık normal bir prosedüre dönüşmüş durumda. Erkeklerde epilasyon eğilimi artarken, artık çekinmeden, sıkılmadan bu olayı gerçekleştirebiliyorlar. Kadınların  yüzde 41?i erkeğin epilasyon yaptırmasına normal gözle bakıyor. 25 yaşın altındakilerde ise bu oran yüzde 51?e çıkıyor.

YENİ DÜNYA KADINI KISA SAÇ SEVİYOR

Saçsız arkadaşlara kötü bir haber, bir zamanların kel erkek modası Bruce Willis ekolü bitmiş durumda. Kabul edelim ki saçsız arkadaşlar bu işin rantını uzun süre götürdüler. Saç ekim merkezlerine uğrama zamanı

Gelelim saç uzunluğuna, kadınlar ezici bir çoğunluğu ise kısa saçlı erkekleri seviyor. Kısa saçlı erkek sevenlerin oranı yüzde 81. Uzun saç zaten bir kaç senedir kadınların sevmediği bir tarz olarak öne çıkmıştı. Erkekte uzun saç sevme oranı yüzde 8 gibi çok düşük bir oran.

UZUN BOYLU, KISA BOYLU HANGİSİ ?

Epilasyon veya estetik konusunda ilgili kusurları biraz giderilebilecekken boy konusunda sanırım doğuştan şanslı olmak gerekiyor. Hoş teknoloji bu konuya el atacaktır pek bir bilgim yok ama, genellikle bildiğimiz kadınların uzun boylu erkekleri sevdiğiydi.  Boy uzunluğu ile ilgili sanırım bu araştırmayla bir uzunluk ölçüsü bulmuş durumdayız. Kadınların uzun boy kastı 170 cm ile 1.85 cm arası

Kadınların yüzde 29?u 1,70 – 1.75 cm boyunda, yüzde 32 ise 1.80-1.85 ideal erkek boyu olarak tanımlıyor. Yüzde 14?ünün erkekte ideal boy beklentisi 1.85

1.70?in altındakileri ideal erkek olarak gören kadınların oranı ise yüzde 3. 1.90?ın üzerindeki erkekler ise sadece yüzde 5 olarak kalmış.

Sözün kısası kadınların yüzde 91?nin beğendiği erkekler 1.70cm ile-1.85 cm arası…

Kadınların tam beklentilerini sıralamaya çalışsak sanırım sayfalarca yazmak gerekir. Bu araştırmayla ilgili daha çok konu var ve sanırım en iyisi bu konuyu parçalar halinde zaman zaman açmak. Konunun özü şu, artık kadınlar nerede olursa olsunlar, beklentilerini ve isteklerini net olarak ortaya koyuyorlar. 

Son olarak güzel bir haber vermek isterim, kadınların büyük çoğunluğu hala kredi kartını ve alışverişi önemsiyorlar:)

Hürmetler

Pashazade Ragıp
Erkek Magazin yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.