Yüzü kızaran erkekler daha çekici

Yazar Erkek Magazin

Yüz Kızarmasıİngilitere’de bulunan üniversiteler tarafından yapılan araştırmaya sonuçlarına göre, kadınlar kırmızı suratlı ve utangaç erkekleri daha çekici buluyor.  ?Evolutionary Psychology? dergisinde yayımlanan araştırmayla 45 kadına, verilen erkek fotoğraflarını değiştirmeleri ve çekici hale getirmeleri istendi. Bu değişiklikler sonucunda kadınlar ilk olarak resimlerde bulunan erkeklerin cilt renkleriyle oynadı ve daha kırmızı bir ciltte karar kıldıkları ortaya çıkardı.

Kadınlara daha baskın bir karakter yaptırmak istediklerinde ise kırmızı tonları daha da belirgin hale getirdiler.

St. Andrews Üniversitesi? öğretim görevlilerinden Prof. David Perett, ?Kırmızı suratlı erkekler, kadınlara göre baskınlığın, çekiciğilin ve saldırgınlığın sembolü? sözleriyle araştırmayı değerlendirdi.

Genellikle erkekler tarafından kadınlarda tercih edilen kırmızı yanaklı, utangaç kadınlar, bu araştırmaya göre kadınlar tarafından da tercih ediliyor. Genellikle sağlıklı olmanın yüze yansıması olarak yansıyan bu durum, iyi bir kan dolaşımından kaynaklandığı biliniyor.

 

İlgili Yazılar

2 Yorumlar

adsız 01 Ekim 2014 - 00:44

40 yıllık utangacım bi kızda beni çekici bulmadı nasıl bi tespit bu

Yanıtla
Erkek Magazin 01 Ekim 2014 - 01:41

Bu yazıyı çok geç okumuşsunuz, 40 yılın ardından zor ama:)

Şaka bir tarafa sevgili okuyucu, utanma (haya) güzel bir şeydir, güzel bir insan olduğunuza delalettir. Medyum gibi bir giriş oldu. Eğer bu psikolojik nedenlere dayanmıyorsa problem yok, eğer psikolojik bir nedene dayanıyorsa (aşağılanma vs.)doktora gidin.

İlk önce siz bunun güzel bir duygu olduğuna inanın. Ve kendinizi çekici bulun, ondan sonrası gelir.

Sizi anlamayanlar utansın…O yüzden güzel bir şey olduğuna inanın…Her şeye daha güzel ve kolay gelecektir. Yakında buna yönelik bir yazı yazalım, güzel konuymuş. Teşekkürler..

Yanıtla

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.