2016’da Erkekler Formel Giyinmeye Devam Ediyor

Yazar Erkek Magazin

Asos ceket modastoYeleklerden ceketlere ve hatta smokinlere kadar, erkeklerin kesim, renk ve tasarıma kadar kıyafetlerini gözden geçireceğiz. Online giyim satış siteleri sayesinde, erkekler için alıveriş yapmak ve indirimleri takip etmek her geçen gün daha kolay bir hale geliyor. Özellikle de 2016 yılında yepyeni modelleri takip etmek istiyorsanız. İşte formel erkek giyimde size sunacağımız basit tüyolar.

Konu ceket olduğunda, satın alacağınız ceketin omuzlarınıza doğru şekilde oturduğundan emin olmalısınız. Ayrıca gövdenize oturuyor olmalı ve kalçalarınızı da kapatıyor olmalı. Pantolonlarınızın vücudunuzu zayıf göstermeli. Fazla dar olmamalılar ancak bir yandan da kişisel zevkinizi doğru şekilde yansıtıyor olmalı. Yürürken ya da otururken pantolonunuzun paçasında çorabınızın birazcık görünmesi hoş olabilir. Çentikli klapalı (devrik) yaka daha çok işyeri için uygundur, diğer yandan diğer yaka tipleri ise zarafet ve gücün işareti olarak görülür. Bir dizi düğme ve yırtmaç da bu güce güç ve zarafete de zarafet katacaktır.

Modasto

Satın alacağınız ilk takım elbise için, klasik bir lacivert ya da gri tonunu tercih edebilirsiniz. Daha sonra seçeceğiniz takım elbiseler için şarap rengi, zeytin yeşili, haki rengi ve Fransız mavisini tercih edebilirsiniz. Ancak siyah renginin asla ama asla iş yeri için ya da gündüzleri giyilebilecek bir model olmadığını unutmamanız gerekiyor. Eğer siyaha yakın bir şey istiyorsanız o zaman siyahın yerine kömür grisinin tonlarını gözden geçirebilirsiniz. Eğer akşam giymek için siyah bir takım elbise satın alırsanız, oldukça modern ve tarz sahibi bir görünüm yaratabilirsiniz. Üzerinizdeki takım size muhteşem bir şekilde oturduğu sürece, istediğiniz gibi formel ya da rahat giyinebilirsiniz. Tamamen sizin kendi zevkinize kalmış bir seçim…. Şıklığınızı gömlekler, kravatlar, nötr renkli tişörtler, spor ayakkabılar, deri ayakkabılarla ayarlayabilirsiniz.

Modasto
Konu spor ceketleri olduğundaysa bambaşka bir dünya çıkacaktır. Tıpkı takım elbise ceketlerinde olduğu gibi spor ceketler de üzerinize oturmalıdır ancak kesimleri birazcık daha kısa olacaktır. Yine koyu renkleri tercih edebilirsiniz ancak belli bir deseni ya da ilgi çekici bir rengi olduğunda çok daha şık göründüklerine şüphe yok… Bunun için pastel renkler ya da lacivert pöti karelerle deneyler yapabilirsiniz. Genel olarak daha yumuşak omuzlara sahip olan ceketleri arayın ve bir ceket giyiyormuş gibi değil de daha çok bir tişört giyiyormuş hisse verecek olan minimal astarları tercih edin. Böylece çok da konforlu olacaklardır. Spor ceketleri klasik kot pantolonlar ile tişörtleri ile kombilenebilir. Ya da fitilli kadife kumaş pantolon ve polo yaka tişörtlerle eşleştirilebilir. Son olarak bir cep mendili ile kendinizi süslemeyi de unutmayın! Diğer yandan ceketinizin içine yelek giymek istiyorsanız ve yeleğinizi işyerinde kullanmayı düşünüyorsanız o zaman yüzde yüz yünden bir yelek aldığınızdan emin olun. Zamansız ve nötr renkleri seçin. Tüvit ya da fitilli kadife gibi kumaşları da göz önünde bulundurabilirsiniz elbette. Bunlar nispeten daha gündelik olacaktır ve jean pantolonlar, flanel gömlekler ve tişörtlerle birlikte kullanılabilir mesela.

Damatlık Smokin

Eğer planınız kendinize şöyle şık bir smokin almaksa o zaman bu işi gerçekten ciddiye almalısınız, zira mümkün olan en iyi görüntüye sahip olmak isteyeceksiniz. Uygun fiyatlara muhteşem smokinler bulmak mümkün. Öncelik vermeniz gereken detay ise smokinin üzerinize mükemmel bir şekilde oturuyor olması…. Siyah yün ya da koton ile ona uyan bir papyon deneyebilirsiniz örneğin. Klasik bir tarz için Fransız gömlekle eşleyin.

Sıra geldi montunuza… Eğer montunuzu takım elbisenizin üzerine giymeyi planlıyorsanız. Omuz kısmından biraz bolluk olmasına özen gösterin. Yoksa daha dar bir kesim bulun, dizlerinizin birkaç santim üzerine kadar uzansın. Ne tür bir mont alacağınız tamamen size kalmış. Öte yandan formel ayakkabıları da unutmamak gerek! Kendi tarzınızı bulmalısınız… Siyah, kahverengi, bordo, krem, deri, süet hatta rugan… Bunları daima temiz tutmak ve sürekli olarak bakımlarını yapmak çok önemlidir. Bakımsız ayakkabılar bütün bir kıyafeti mahvedebilir.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.