MINI Cooper Clubman

Yazar Erkek Magazin

MINI Cooper ClubmanMINI ailesinin gelişimci ve yenilikçi yeni üyesi olan MINI Clubman, fonksiyonellik ve sportifliğin güzel bir kombinasyonunu sunuyor.

MINI’nin keyifli ve bağımlılık yapan sürüş deneyimi, dışadönük tasarım, geliştirilmiş kişiselleştirme seçenekleri ve işlevsellik ile birleşince yeni MINI Clubman, hem otomobilden keyif alanların hem de daha çok kullanım alanı bekleyenlerin tercihi oluyor.
MINI, markanın geçmişini, mirasını çok iyi kullanıyor ve 1960’lardaki Morris Mini Traveller, Austin Mini Countryman ve Mini Clubman Estate’in güncel yorumunu MINI Clubman ile oluşturuyor.

 

Yeni MINI Clubman’de MINI’nin tipik sürüş keyfi ve kendine has duruşu, gelişmiş bir fonksiyonellik ile buluşuyor: Arka tasarımdaki yana doğru açılan ikili kapı, sağ tarafta trafiğin ters yönüne doğru açılan bir kulüp kapısı, 5 koltuk imkanı, hatch kardeşe oranla 24 cm daha uzun bir gövde.

Gövdedeki bu büyümenin 8 cm’lik bölümü arka koltuklarda bacak alanında kullanılıyor, geri kalanı ise bagajda kullanılarak ilave 100 litre hacim sağlanıyor. Böylece, arka koltukların sırtlıklarının indirilmesine göre 260 – 930 litre arasında kullanım alanı sunan bir bagaj hacmi elde ediliyor.

Benzersiz, ayırt edilen oranlarıyla yeni MINI Clubman’in bağımsız karakteri, MINI’nin tasarım ikonlarının kullanılması ile gerçek bir MINI olduğunu da kanıtlıyor.

MINI Clubman, yeni jenerasyon 4 silindirli benzinli motorunu twin-scroll turboşarj ve tam değişken valf kontrolü ile sunuyor. Dizel motor seçeneğinde ise common rail teknolojisi mevcut. Tüm güç üniteleri, otomatik Start-Stop fonksiyonu, frenlemede enerji üretimi, vites değişim göstergesi gibi yakıt tüketimi ve emisyon yönetimi optimizasyonu için gelişmeler ile sunuluyor.
Go-kart hissi için MINI Clubman’e özel olarak tasarlanan şasi teknolojisi, anti-blokaj fren sistemi (ABS), elektronik fren kuvveti dağılım kontrolü (EBD), viraj fren kontrol sistemi (CBC) ve fren destek sistemi ile kullanıcısına güven vermeyi amaçlıyor. Dinamik denge kontrol sistemi (DSC) ve yokuşlarda geri kaymayı önleyen destek tüm Clubman’lerde standart olarak sunulurken Clubman’in sürüş güvenliğine verdiği önemi de açıkça gösteriyor.
Güvenlik konusunda önemli çalışmalar yapan ve bu çalışmaların karşılığını güvenlik ve çarpışma testlerinde alan MINI, Clubman’de de bu özelliğinden taviz vermiyor. Çarpışmaya karşı optimize edilmiş yolcu bölümü, standart 6 adet havayastığı, tüm koltuklarda bulunan üç noktalı aktif gergili emniyet kemerleri, emniyet kemeri uyarı sistemi ve ISOFIX çocuk koltuğuyla güvenliğin Clubman için önemini de göstermiş oluyor.

MINI Clubman için otomobilin içinde ve dışındaki kişiselleştirme donanımları için çok büyük bir yelpaze var: Arka kapıların çerçevelerinin tavanı ile aynı renkte olması, 40’dan fazla dış renk kombinasyonu ve daha pek çok opsiyonel donanım ve aksesuar… Benzersiz, Dışa Dönük ve Karşı Konulmaz: MINI Clubman.

MINI Clubman’i gördüğünüz ilk an onu kullanmak istediğinizi hissediyorsunuz. İkinci jenerasyonun lansmanından sonra MINI, şimdi de MINI Clubman ile her açıdan yenilikçi ve karşı konulmaz bir konsept ile model yelpazesini genişletiyor. Şaşırtıcı tasarımı ile MINI Clubman farklılığını gösteriyor. Her açıdan bir MINI olmasına rağmen, özellikle benzersiz arka tasarım ve yeniden belirlenmiş ölçüleriyle tüm ilgiyi üzerine çekiyor.

Her MINI’de olduğu gibi saf ve keyifli bir kullanım sunan MINI Clubman sürücü koltuğuna oturanları ve de yolcuları kendine hayran bırakıyor. Arka koltuktaki yolcular için yepyeni bir MINI dünyası yaratılıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.