Volvo V40 Cross Country

Yazar Erkek Magazin

Volvo V40 Cross CountryVolvo V40 Cross Country?a baktığınızda ilk dikkatinizi çeken sağlam duruşu. Büyük lastikleri, büyük jantları ve yüksek duruşu ile zor yollarla bile baş edebileceğiniz şekilde donatılmış. Sizi dış dünyaya karşı izole eden camlarının ardında, İsveçli otomobilin içinde kendinizi güvende hissediyorsunuz. Ayrıca tüm bu ihtişamına rağmen oldukça kompakt ve park etmesi kolay.

Eğer trafiğin yoğun olduğu, kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız otomatik şanzıman bir öncelik. Volvo V40 Cross Counrty size bu rahatlığı sağlıyor. Bunun yanı sıra çok güçlü, dört çeker bir motora sahip. T5 benzinli motor Dört Tekerlekten Çekiş Sistemiyle sunuluyor ve bir düğmeye dokunarak devreye sokulan Eğim İniş Kontrolü ile en dik eğimleri bile kendinden emin bir şekilde geçmene olanak tanıyor.

Volvo V40 Cross Country iç özelliklerine gelecek olursak, kişiselleştirmeye uygun birçok özelliği bulunuyor. İç LED ışıkları ayarlanabiliyor ve 7 tip tiyatro aydınlatmasına sahip, ayrıca sıcaklığa göre aydınlatma özelliği de var.

Panaromik cam tavanı sayesinde yolculuğunuz hep aydınlık ve ferah. Ayrıca dizayna kattığı şıklığı da unutmamak gerek.

Onunlayken kendini güvende hissediyorsun. Adaptif Hız Sabitleyici, Yaya Hava Yastığı teknolojisi, otomatik frenlemeli Yaya Algılama Sistemi ve 50 Km/s’ye kadar hızlarda acil bir durumda otomatik olarak fren özelliği bir harika. Eğer siz tepki vermekte gecikirseniz, Volvo bunu sizin yerinize yapıyor.

Park ederken zorlananlardan değilseniz bile geri görüş kamerasına bayılacağınızı söyleyebiliriz. Park pilotu sayesinde paralel park etmek çok daha kolaylaşıyor. Kendinizi bu teknolojiye rahatlıkla teslim edebiliyorsunuz.

Herkesin talebine uygun motor seçenekleri de mevcut. 13 beygirlik güçlü T5 benzinli motordan sadece 99 gr/km karbondioksit atığına sahip ultra verimli D2 dizele kadar aradığınızı bulabilirsiniz. Start-stop teknolojisine sahip olduğunu da söylemeden geçmemekte fayda var.

V40 ve dikkatsiz bir sürücü aracının çarpışması halinde, yaya hava yastığı yayadaki yaralanmanın ciddiyetini azaltmaya yardım ediyor. Bu yeni güvenlik sistemi dünyada bir ilk!

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.