Cinsel Bitkisel Ürünlere Dikkat

Yazar Tuncay Taş

Tuncay TaşBaştan söyleyelim penisin boyunu uzatan ilaç yoktur.

Son günlerde televizyon ve internet bitkisel ürün reklamlarıyla dolup taşıyor. Birçok hasta hekimlere, klinikte ve internet üzerinden başvuruyor.

Peki, gerçek nedir? Sözde bitkisel olduğu söylenen, ilaç süsü verilen ürünler denetimsizlik nedeniyle satılmaya çalışılıyor. Gün geçtikçe bu ürünlere bir yenisi ekleniyor, mağdurların sayısı hızla artıyor, insanlarımız aldatılıyor. Cinsel performansa, kısırlığa, penis boyutuna, erken boşalmaya, sperm azlığına ve bilumum her derde iyi geldiği söylenerek insanlarımız dolandırılıyor.

Cinsel Bitkisel ÜrünlerHayatınızı renklendireceği söylenen setler, takviyeler, formulalar, yağlar; ABD, Uzak Doğu ve Avrupa’da ki art niyetli firmalardan, Türk pazarlamacıları tarafından, para kazanma hırsı ile araştırılmadan bayilik alınmak suretiyle sizlere ulaştırılmaktadır. Bu ürünlerin bilimsel ve akademik çevrelerce bildirilen sınırlı, çok az, önemsiz takviye etkinliği göz ardı ediliyor, alternatif tıp başlığı altında sunuluyor. Olası zararlı etkilerine hiç değinilmiyor. Kullanıcıya bu etkiler anlatılmıyor. Doğal, bitkisel, şifalı gibi insanı kalbinden vuran kutsî sözcükler kullanılıyor. Bitkisel ürünlerin içerisine bir miktar etkin tıbbi ilaç serpiştirilerek kat ve kat fazla fiyattan satılıyor. Zaten ülkemizde bu ürünlerin içeriği konusunda detaylı araştırma yapabilecek kurumlar sınırlı olduğundan meydan bu satıcılara bırakılıyor.

Satıcılar, memnun kalmadığınızda “paranız iade edilecek” demektedir. Bu durum size cazip gelebilir fakat memnun kalmazsanız paranızı iade edecek adamları ortada bulamazsınız. Hatta fayda görmediğine dair doktordan rapor getir demektedirler, insanlarda bu durumu doktora anlatmaktan sıkıldığından olayın üzere kapanmaktadır. Bana bir çok hasta bu şekilde rapor almak için başvurmuş mağduriyetlerini bildirmem için ilham olmuştur.

Bu oyuna gelmeyin ayrıca;

* Bu ilaçları kullananların gerçek tedavi için geç kaldığını unutmayın.
* Bu ürünleri kullananlarda ciddi sağlık sorunları görüldüğünü unutmayın.
* Ölümcül olabilen yasaklanmış içeriklerin yer aldığını unutmayın.
* Sözde ilaç adı altında satılan bu ürünlerden zararsız olanlarının içerisinde bulunan maddeleri pazardan veya aktardan daha ucuza alabileceğinizi unutmayın.

Bu ürünlerin bazılarına Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı (bakanlık onayı dedikleri budur) tarafından araştırma yapılmadan onay verilmektedir. Çoğunun ise onay verilmediği halde onaylı olduğu söylenmektedir. Bu ürünlere Sağlık Bakanlığı’ndan kesinlikle onay verilmediğini unutmayın.

Sevgili okuyucu, zaten ilaçlar doğada bulunan bitki, hayvan ve sentetik kaynaklar kullanılarak yapılmaktadır. Arayışa girmenize gerek yoktur. Gerçekte faydası varsa bilim adamları bu ürünleri ilaç formuna getirip size sunarlar. İlaç firmaları işe yarayan mucize bir ilacı neden satmak ve para kazanmak istemesin ki?

ABD Sağlık Ajansı’na göre sahte ilaçlar uyuşturucu madde satışıyla karşılaştırıldığı zaman yüzde 10 ile 25 daha fazla gelir sağlıyor. Kaçak sigara ve eroin satışına sırtını dönen mafya örgütlerinin 2010 yılında sahte ilaç satışından 75 milyar dolar gelir sağladıklarına vurgu yapılıyor.

Son olarak, etkinliği ve güvenilirliği bilimsel yöntemlerle kanıtlanmamış ürünler ilaç değil paranızı almanın bir yoludur.

Uzm. Dr. Tuncay TAŞ,
Üroloji & Erkek Sağlığı Yazarı
İletişim: 0532 343 48 27

www.tuncaytas.com

İlgili Yazılar

2 Yorumlar

HAKAN 16 Ekim 2013 - 12:26

etkinliği ve güvenilirliği bilimsel yöntemlerle kanıtlanmamış ürünler ilaç değil ise, sahte ilaç satışından 75 milyar dolar gelir sağladıklarına vurgu yapılıyorsa,Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından araştırma yapılmadan onay veriliyorsa ABD, Uzak Doğu ve Avrupa?da ki art niyetli firmalardan Türk gümrüklerinden rahatça geçe biliyorsa sayın TUNCAY TAŞ siz ve DEVLET nerede….Ben sadece tesadüfen okudum….

Yanıtla
Erkek Magazin 23 Ekim 2013 - 19:28

Hakan Bey, sanırım bunlar ilaç olarak değil bitkisel ürün olarak görülüyor. Tabii ki televizyon ve basın yayın organlarında ilaç niyetiyle satılıyor. Tunca Bey’in bahsettiği gibi , kaçak sigara ve eroin satışına sırtını dönen mafya örgütleri 2010 yılında sahte ilaç satışından 75 milyar dolar gelir sağlamış ve gün geçtikçe artıyor. Sonuçta her şekilde açık bulunarak ürün çıkarmak mümkün.

Yanıtla

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.